Co to znaczy być patriotą?

Archiwum / 07.04.2006

Czym jest dla nas wychowanie patriotyczne? Jak je pojmujemy? Czy przejawia się ono w naszych drużynach tylko kolejnym wystawieniem wart w czasie uroczystości upamiętniających ważne dla Polski wydarzenia? A może patriotyzm jest ważny tylko w czasie zagrożenia, wojny? A może jeszcze inaczej – skoro jesteśmy dziś obywatelami Europy i  Świata, to może owo pojęcie należałoby raczej odłożyć do lamusa, jako ludowy relikt?

W imieniu organizatorów Konferencji Instruktorskiej, która odbędzie się 22 kwietnia w Poznaniu, serdecznie zapraszam do udziału w dyskusji na temat wychowania patriotycznego oraz do wymiany doświadczeń z pedagogami, historykami, wojskowymi i z instruktorami seniorami.

Konferencja jest elementem propozycji programowej "Poznański Czerwiec ’56", w związku z czym, do uczestnictwa w niej, szczególnie zapraszam drużynowych realizujących zadania "Pcz’56" jak również instruktorów odbywających próby na kolejne stopnie.
Konferencja odbędzie się w 22 kwietnia 2006 r. (sobota) w gmachu VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na ul. Głogowskiej 92. Odpłatność za udział wynosi 10 zł (w cenie zawiera się obiad i kolacja).

Zgłoszenia będą przyjmowane tylko do 16 kwietnia 2006 r. Szczegóły na stronie www.konferencja.zhp.wlkp.pl oraz na www.czerwiec56.zhp.wlkp.pl

Odpowiedzi na wszelkie pytania udzieli Wam phm. Marek Nowak: [email protected].

phm. Daria Siwka
Zespół Promocji Chorągwi Wlkp.
www.czerwiec56.zhp.wlkp.pl