e-ZHP – wygoda i komfort

Jestem w Związku / Aleksandra Bernat / 16.03.2015

Czas na nowy etap komunikacji w ZHP. Nasza organizacja wprowadza pakiet Microsoft Office 365 dla członków korzystających z adresów e-mail w domenie @zhp.pl oraz @zhp.net.pl.

miniatura-02

Cel i kierunek zmian

Wszystko, co nowe w technologii ma na celu zwiększenie komfortu korzystania z urządzeń mobilnych. Użytkownik ma mieć odczucie łatwości dostępu do informacji. Chcemy mieć w jednym miejscu to, co ważne, a nie bawić się w przerzucanie kart i dokumentów. e-ZHP staje naprzeciw potrzebom członków naszej organizacji i proponuje nowe narzędzie mające na celu ułatwienie komunikacji i wymiany dokumentów pomiędzy wszystkimi członkami ZHP.

Na czym skorzystam?

W ramach e-ZHP wędruje do Ciebie pakiet zawierający:

• pocztę elektroniczną,
  • współdzielone kalendarze,
  • wiadomości błyskawiczne,
  • wideokonferencje,
  • przestrzeń na dysku wirtualnym,
  • dostęp do internetowych wersji aplikacji pakietu biurowego (Word, Excel, PowerPoint, OneNote).

Nie tylko nasz Związek czerpie korzyści z pakietu Microsoft Office 365. Służy wielu organizacjom pozarządowym takim jak Ochotnicze Straże Pożarne, Stowarzyszenie Wiosna (Szlachetna Paczka) czy Caritas.

Co z moimi danymi?

Proces przenoszenia dokumentów i informacji na nową platformę odbywa się zgodnie z wszystkimi wymogami bezpieczeństwa. Serwery Microsoft Polska posiadają ochronę przetwarzania danych osobowych w związku z czym nie musisz martwić się o to, że informacje o tobie dostaną się w niepowołane ręce. Nad tym, aby wszystko przebiegło pomyślnie i abyś mógł cieszyć się wygodą użytkowania, czuwa grono ekspertów z  dwóch firm – Supremo oraz Microsoft.

Masz pytanie? Specjalnie wyszkolona grupa instruktorów z Głównej Kwatery jest gotowa rozwiać wszystkie twoje wątpliwości. Pisz na adres [email protected]

Harmonogram zmian

Do 15 marca 2015

Otrzymanie pakietu startowego do Office 365, w tym nowego hasła do konta (od tego momentu możesz zalogować się zarówno do skrzynki u zewnętrznego dostawcy, jak i do Office 365 – do obu usług ważne będzie tylko nowe hasło z pakietu startowego).

27 marca 2015

Rozpoczęcie procesu migracji kont @zhp.pl. Od tego momentu cała nowa poczta e-mail zacznie przychodzić na twoje konto Office 365. W tym momencie rozpoczniemy przenoszenie twoich archiwalnych wiadomości e-mail.

Noc 29/30 marca 2015

Zakończenie procesu migracji – koniec przenoszenia twoich archiwalnych maili, zamknięcie usługi u dotychczasowego dostawcy usług @zhp.pl i ostateczne przeniesienie użytkowników kont @zhp.pl na Office 365.

Więcej informacji pod adresem www.zhp.pl/office365

Aleksandra Bernat - drużynowa 4 DSH „Wilki” oraz uczennica liceum. Po godzinach lubi piec, gotować, jeździć na rowerze, obejrzeć dobry film oraz tworzyć coś z niczego