Harcerze na maratonie

Archiwum / Stanisław Lisiecki / 07.07.2013

Niedługo po wakacjach nadejdzie wydarzenie, pozornie dużo więcej mające wspólnego ze sportem niż z harcerzami, a jednak mimo to rokrocznie przyciągające ich w imponującej ilości.

Mam tutaj na myśli Poznań Maraton – największe wydarzenie sportowe w mieście, a równocześnie jeden z ważniejszych poznańskich wolontariatów. Współorganizacją i koordynacją wolontariuszy zajmuje się poznański Hufiec Piast, nie dziwi zatem zbytnio, że blisko 250 z nich to harcerze z różnorakich lokalnych środowisk. Celem integracji sam maraton poprzedza świecznisko, jednak do prawdziwego zawierania znajomości dochodzi następnego dnia w czasie pracy.

Do zadań harcerzy należy przygotowanie i obsługa szatni dla biegaczy, rozstawienie namiotów w siedmiu punktach żywnościowych oraz obsługa dwóch z nich. Ponieważ na miejscu trzeba być dużo wcześniej, po ustawieniu swojego stanowiska pracy następuje dłuższy czas oczekiwania na biegaczy. To wtedy właśnie jest okazja, aby spokojnie  pograć sobie z nowymi znajomymi w różne gry harcerskie albo po prostu porozmawiać. Gdy tylko jednak nadbiegnie pierwsza osoba, ponownie zaczyna się praca.

XIV Poznań Maraton odbędzie się 13 października 2013 r., a informacji o zgłoszeniach najlepiej zacząć szukać pod koniec września na stronie Hufca Piast oraz na Facebooku.

Stanisław Lisiecki - instruktor w poznańskim hufcu Siódemka. Podróżnik, bywalec zlotów, konwentów, festiwali. Miłośnik klasycznego science-fiction. W wolnym czasie amatorsko para się muzyką.