Instruktorskie granie

Jestem w Związku / Piotr Górniak / 16.02.2015

Program stanowi treść wychowania w naszej organizacji. A skoro im lepszy program, tym lepsze harcerstwo, może warto wybrać się do Warszawy i zaczerpnąć trochę inspiracji od najlepszych?

Nie ma w harcerstwie osoby, która nie brałaby udziału w grze. Jest podstawowym elementem uczenia w działaniu w metodyce harcerskiej, ale doceniają ją wszystkie grupy wiekowe Związku. Uczą pracy w grupie, kształcą myślenie strategiczne, aktywizują do ruszania się. Można by tak wymieniać dłużej, ale przejdźmy do tematu.

W pierwszy weekend marca (6.03-8.03) Wydział Inspiracji i Poradnictwa razem z Centralną Szkołą Instruktorską organizują Warsztaty Gier Dydaktycznych. Będzie to spotkanie instruktorów z całej Polski pracujących z programem. W planach: granie w gry, tworzenie gier i rozmowy o tworzeniu gier. Każdy uczestnik wywiezie z Warszawy kilka inspiracji które będzie mógł wprowadzać w życie w swoim środowisku. Koszt imprezy to 40 zł. Do zgłoszenia wymagane jest przesłanie ankiety aplikacyjnej (do pobrania TUTAJ) na adres [email protected]. Termin zgłoszeń mija 25 lutego. Liczba miejsc jest ograniczona.

Piotr Górniak - drużynowy 335 KDSH „Niewidzialni” i zastępca szefa HKR „Puls” z hufca Kraków – Nowa Huta. Prywatnie uczeń drugiej klasy liceum. W wolnym czasie czyta, biega, filozofuje i snuje plany napisania książki.