Na Tropie 11/2020

Archiwum / 02.12.2020

W naszej redakcji listopad zaczęliśmy z przytupem, czyli od wywiadu z kierownikiem Referatu Wędrowniczego Chorągwi Zachodniopomorskiej o nim samym i… Wędrowniczej Watrze 2021! Później było równie, a może i ciekawiej. Wszystko zależy od zainteresowań.

W naszej redakcji listopad zaczęliśmy z przytupem, czyli od wywiadu z kierownikiem Referatu Wędrowniczego Chorągwi Zachodniopomorskiej o nim samym i… Wędrowniczej Watrze 2021! Warto przeczytać ten wywiad, niezależnie czy na Watrę się wybieracie, czy nie.

Dalej jest równie ciekawie. W Ważnym Tropie w artykule To jest rozkaz! piszemy o mobbingu oraz telefonie zaufania dla instruktorów ZHP. A pod koniec listopada w Na Tropie ukazał się artykuł Kapitalne kapituły stopni wędrowniczych o proponowanych zmianach w sposobie zdobywania stopni HO i HR. Jeśli śledzicie prace związane z Systemem Instrumentów Metodycznych, ten artykuł jest wręcz obowiązkowy!

W listopadzie nie brakowało również innych tematów w naszych tekstach, a wszystkie znajdziecie poniżej.

Watra to nie impreza

(Jestem w Związku/Radosław Rosiejka)

Dowiedzieliśmy się dokąd zmierza i czym powinna być Wędrownicza Watra. Wiemy też, co trzeba zrobić, żeby wziąć w niej udział i co Watra może dać środowiskom wędrowniczym w Polsce.

(czytaj więcej)

To jest rozkaz!

(Ważny Trop/Jacek Grzebielucha)

Emocje w ostatnich dniach sięgały zenitu, co nie pozostało bez wpływu na kadrę ZHP. A gdy społeczeństwo uległo podziałowi, nie pozostało to bez wpływu na wędrowników i instruktorów. Co jednak, gdy jedni z nich wykorzystują nacisk organizacyjny wobec innych?

(czytaj więcej)

Wyjść bez wychodzenia

Wyjdź w Świat/Maria Radkowska

Ograniczenie obozów, biwaków i rajdów w obecnej sytuacji jest nieuniknione. Chęć poznawania świata wciąż w nas pozostaje. Jak wykorzystać potencjał zdalnej rzeczywistości?

(czytaj więcej)

Czytać między wierszami

(Na Tropie Kultury/Klaudia Klębowska)

Czy książki sprzed dziesiątek lat mogą dzisiaj pomóc nam się rozwijać? Mimo różnic między skautami z początku XX wieku a obecnymi łączy nas jeden wspólny cel – zmienianie świata na lepsze. Czego możemy nauczyć się od pionierów harcerstwa?

(czytaj więcej)

Kapitalne kapituły stopni wędrowniczych

(Instruktorski Trop/Ryszard Polaszewski)

Od dwóch lat trwają prace nad nowym Systemem Instrumentów Metodycznych. Opracowując zmienione zasady zdobywania stopni harcerskich, powrócił temat miejsca w systemie kapituł stopni wędrowniczych.

(czytaj więcej)

Gra jak film

(Na Tropie Kultury/Radosław Rosiejka)

Gra jako opowieść może być takim samym doświadczeniem jak przeczytanie książki albo obejrzenie filmu. Są produkcje wynoszące gry na zupełnie inny poziom, na którym powoli zaciera się granica między filmem a grą.

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: