Ostatni odcinek

Jestem w Związku / Maria Korcz / 01.07.2021

W miniony czwartek ukazał się ostatni odcinek programu ZHP360 Harcerski Szlak. Nie znamy daty kolejnego sezonu.

Harcerska telewizja internetowa ZHP360 ma na swoim koncie realizację wielu programów: od transmisji najważniejszych wydarzeń w organizacji takich jak Zjazdy czy Gale DMB przez autorskie programy ZHP, dobry wieczór! czy Niezbędnik harcerski. W 2021 roku rozpoczęliśmy jako redakcja Na Tropie współpracę w ramach nowego formatu Harcerski Szlak.

W zeszłym tygodniu ukazał się ostatni odcinek programu.

Lubiliśmy tę współpracę i martwi nas niepewność związana z kolejnymi sezonami. Chętnie nagralibyśmy dla was ich więcej, bo wiemy, że je lubicie. Trudno jednak pracuje się bez montażysty, operatora i szefa produkcji.

Mamy jednak nadzieję, że przez kilka ostatnich miesięcy udało nam się rozbudzić w was chęć do czytelnictwa harcerskiej prasy. Cały czas jesteśmy tu dla was, by pisać o tym, co w naszym ruchu najważniejsze.

Na oficjalnym kanale cały czas dostępne są stare odcinki, zachęcamy więc do nadrobienia zaległości w ich oglądaniu lub przypomnienia ich sobie. My z pewnością będziemy je wspominać. Być może wkrótce pojawią się na kanale nowe produkcje. Na razie jednak nic o tym nie wiemy.

W grudniu 42. Zjazd ZHP będzie obradować nad najważniejszymi dla Związku sprawami. Bardzo chcielibyśmy, żeby odbyła się tradycyjna już transmisja zjazdu, bo taka transparentność buduje zaufanie do władzy. No, ale póki co, nic jeszcze nie wiadomo. A ostatnio mamy wrażenie, że możemy spodziewać się absolutnie wszystkiego.

Koniecznie zobaczcie ostatni odcinek i zapamiętajcie przesłanie, jakie chcieliśmy wnieść do Harcerskiego Szlaku: warto czytać harcerską prasę! My tymczasem śledzimy rozwój sytuacji związanej z harcerską telewizją, bo temat mediów jest nam bliski. I ludzie harcerskich mediów też zawsze byli nam bliscy.

Maria Korcz - komendantka jednego z poznańskich szczepów, studentka ekonomii, w Na Tropie szefowa działu Na Tropie Kultury.