Pociąg do muzyki

Archiwum / 22.04.2012

Trudno stworzyć dobrą playlistę do pociągu – nigdy nie wiemy, ile czasu, tak naprawdę, zajmie nam podróż. Postarałem się jednak wybrać parę utworów, które mogą ubarwić waszą podróżną listę.

Zaczynamy mocnym kawałkiem legendarnej australijskiej grupy AC/DC „Rock ‚N’ Roll Train”. Utwór ukazał się 2008 roku, promując płytę „Black Ice”.

Czasem, podczas podróży PKP, aż chce się krzyknąć: „Pomocy!” Zrobią to za nas The Beatles utworem, który w 2004 został sklasyfikowany na 29. miejscu listy 500 utworów wszechczasów według magazynu Rolling Stone. „Help!”

Kolejny utwór pochodzi z płyty „Empire”, zespołu Kasabian, o którym więcej przeczytacie tutaj http://www.natropie.zhp.pl/index.php/z-muzoteki-duzego-fotoedytora-kasabian/.

Następna piosenka pochodzi z albumu z 2009 roku – „Backspacer”. Według Eddiego Veddera (wokalisty Pearl Jam) piosenka ta została napisana z perspektywy człowieka, który wciąż siedzi w barze, chociaż wszyscy już dawno z niego wyszli. Życzę Wam byście nie przegapili niczego, co porusza się z „Speed Of Sound”.

Każdy z nas jest podróżnikiem. W pociągu, w samochodzie, na piechotę. Dla nas wszystkich, piosenka „Voyager”, ukrytego za kaskami duetu Daft Punk (by zrozumieć sens teledysku polecam zapoznać się z filmem „Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem”).

Radzę wsłuchać się w słowa piosenki „Galop” zespołu Zakopower, są bardzo prawdziwe. Aż za bardzo…

Nawiązując do niedawnego dnia św. Patryka – jedna z moich ulubionych piosenek zespołu Dropkick Murphys, doceniona także przez Martina Scorsese. „I’m Shipping Up To Boston”

Czasami śpiesząc się z jednego miejsca w drugie, dobrze chwilę się zastanowić nad słowami piosenki „Halo halo” zespołu Jamal.

Grzegorz Turnau to jeden z najwybitniejszych współczesnych, polskich artystów. Udowadnia to po raz kolejny w piosence „Historia pewnej podróży” – autorstwa Marka Grechuty.

Ostatnia piosenka mojej składanki została mi polecona jako „super kawałek na podróż”. I tak samo polecam ją Wam. The Chemical Brothers „Star Guitar”.

Szczęśliwych podróży!