Redakcja

Katarzyna Lesiak redaktor naczelna, autorka i korektorka wieloletnia drużynowa harcerska w podwarszawskim hufcu. Studentka (nie tylko) filologii polskiej. Często szuka drugiego, a nawet trzeciego dna. Czyta wszystko, co wpadnie jej w ręce, ale rzadko do końca. Nic, co harcerskie, nie jest jej obce.
Julia Gierasimiuk zastępczyni redaktor naczelnej, szefowa działu Ważny Trop, szefowa Zespołu Promocji Na Tropie instruktorka szukająca miejsca, gdzie jeszcze jej nie ma, a gdzie mogłaby być. Studentka polonistyki zafascynowana mnóstwem rzeczy, ale zbyt podekscytowana nimi, by zdecydować się na tylko jedno. Lubi tylko czerwone dżemy.
Marta Włodarczyk-Rybacka zastępczyni redaktor naczelnej, szefowa działu Instruktorski Trop z wykształcenia historyczka. W Hufcu ZHP Poznań – Wilda jest przewodniczącą Komisji Historycznej, członkini ZKK „Zenit”, działa w wielu komisjach zajmujących się pracą z bohaterem. Fanatyczka tego tematu. W wolnym czasie dusza artystyczna i książkoholiczka. Niepoprawna idealistka.
Patrycja Kiryluk autorka zastępczyni komendanta Hufca Morąg, szefowa referatu wędrowniczego chorągwi Warmińsko-Mazurskiej. Kupiła niebieski rower, bo nie potrafiła wybrać pomiędzy zielonym a czerwonym.
Joanna Sztanka autorka studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Poznaniu. Była drużynowa wędrownicza, obecnie zuchowata. Amatorka dobrej kawy, długich spacerów i rozmów do późna w nocy. W słuchawkach przygrywa francuska elektronika lub audiobooki.
Zuzanna Gaweł autorka, członkini Zespołu Promocji Na Tropie drużynowa 59 Wodnej Drużyny Harcerskiej z Hufca ZHP Rzeszów. Członkini Zespołu Promocji Chorągwi Podkarpackiej. Uwielbia copywriting. Prywatnie trenuje siatkówkę, gra na gitarze, czyta dużo książek i kocha wszystkie pieski, a szczególnie własnego.
Michał Gil autor instruktor Hufca Kielce-Miasto, student dziennikarstwa specjalizujący się w fotografii, nigdy nie rozstaje się ze słuchawkami i muzyką alternatywną.
Radosław Rosiejka autor redaktor naczelny Na Tropie w latach 2017-2023, instruktor Zespołu Wędrowniczego WWM GK ZHP, przez dwa lata drużynowy drużyny wędrowniczej w Hufcu „Piast” Poznań-Stare Miasto. Lubi jeździć na rowerze i słuchać muzyki, ale nie robi tego równocześnie.
Barbara Okońska graficzka, członkini Zespołu Promocji Na Tropie

drużynowa 10 Kwidzyńskiej Drużyny Harcerskiej „Ignis”, działającej w Hufcu ZHP Kwidzyn im. Kwidzyniaków. Uczennica liceum na profilu prawniczo-językowym. Uwielbia robić zdjęcia i filmy. Niedawno odkryła w sobie pasję do tworzenia grafik.

Aniela Nowak graficzka, członkini Zespołu Promocji Na Tropie przyboczna w 60 GZ „To Tajemnica”, z Hufca Suwałki. Działa w hufcowym zespole promocji i angażuje się w drużynę reprezentacyjną.
Małgorzata Rosińska korektorka tropi błędy w artykułach, bo język polski to jej konik. Wywodzi się z Hufca ZHP Piekary Śląskie, gdzie działa w hufcowym zespole ds. promocji, a także prowadzi krąg starszyzny i instruktorów „Intercity”.
Jakub Malczewski twórca aplikacji mobilnej Na Tropie komendant XXII Szczepu im. E.T. Setona w Hufcu „Piast” Poznań–Stare Miasto. Doświadczenie zdobywał jako drużynowy 157 PDH oraz namiestnik harcerski. Zajmuje się programowaniem przez większość życia, a od kilku lat robi to zawodowo. Po godzinach interesuje się informatyką kwantową, aplikacjami mobilnymi oraz… podatkami.