Sejmik kontratakuje

Archiwum / 07.10.2007

Mawiają, że bycie instruktorem czy wędrownikiem zobowiązuje. Zobowiązywała niegdyś pewna piękna tradycja sejmików dla tej, jakże elitarnej, grupy harcerzy naszego związku. Wielkimi już krokami, zbliża się do nas kolejna edycja tego wydarzenia! Od 23-ego do 25-ego listopada instruktorzy i wędrownicy z Chorągwi Wielkopolskiej spotkają się w Koninie na kolejnym sejmiku.

Także tym razem podejmowane będą mniej lub bardziej ważkie tematy związane z losami naszej organizacji. Część z nich w formie typowo warsztatowej, część natomiast w dyskusyjnej, a gama wszystkich zajęć, z których będziemy wybierać, będzie okazała.

Poza powyższym trzonem sejmiku, uczestnikom dane będzie także poznać Konin „by night”, doświadczyć festiwalowych wystąpień w nieco luźniejszej konwencji czy uczestniczyć z jarmarku programowym, w którym swoje najlepsze pomysły programowe prezentować będzie wiele środowisk z Wielkopolski. Uczestnicy zostaną zaproszeni do sejmikowej kawiarenki, gdzie poza zażartymi dysputami, które niewątpliwie będą miały miejsce, proponowane będą różne atrakcje, których zdradzić jednak dziś nie sposób.

Organizatorem jest Chorągiew Wielkopolska, a na miejscu część programu oraz kwestie logistyczne organizować będzie dla uczestników Namiestnictwo Wędrownicze Hufca Konin, o którym nie tak dawno można było poczytać na łamach zlotowego NT.

Niebawem zostaną wysłane zaproszenia i, miejmy nadzieję, spotkamy się wkrótce w całkiem sporym gronie ludzi, którzy nie tylko chcą coś zrobić, ale także wiedzą jak to zrobić i poza wymianą własnych doświadczeń, wypracujemy pewne pożyteczne materiały, które następnie przełożymy na czyny w swoich środowiskach.

Wiemy, że spotkania takie są ważne i potrzebne. Zdobyły nasze uznanie. Zdobyły uznanie w Wielkopolsce.

pwd. Damian Lewandowicz