Za co lubimy harcerki?

Maciej Pietrzczyk / 08.03.2017

Harcerki są tak różne jak różne są kobiety na naszym wspaniałym świecie. Jednak nie ma siły, żeby nie miały czegoś ze sobą wspólnego!

Mamy 8 marca, więc się nie dziwcie. Panowie, dziś nic o was! Możecie dzielić się swoimi powodami dla których lubicie harcerki pod tekstem, a tymczasem:

 

Nie ulegają stereotypom…

…i kiedy powiesz harcerce, że czegoś nie może, bo nie dla dziewczyn to tylko ją wkurzysz. Lepiej się schowaj koleś. A na pewno nie mów jej, że nie da rady! Z doświadczenia wiemy, że wędrowniczki zawsze dają radę. Nieważne czy jest to obsługa strony internetowej, długa wędrówka, zawody żeglarskie, czy szukanie odpowiedniego drewna na ognisko.

Borat GIF - Find & Share on GIPHY

Są dobre w tym co robią…

…i nie ma profesji, w której by się nie sprawdziły. Wystarczy, że zapytasz czym się zajmują. Chętnie odpowiedzą co studiują, albo gdzie już pracują. Wielki koncern międzynarodowy? Oczywiście! Agencja reklamowa? Czemu nie? Własna firma? Normalka. Medycyna, prawo… Cokolwiek przyjdzie Wam, wędrownicy, do głowy to znajdzie się tam harcerka i Was zawstydzi.

Astronauts GIF - Find & Share on GIPHY

Sami spójrzcie, ile prowadzą szkoleń, warsztatów, drużyn i obozów! Kurs drużynowych na drugim końcu świata? Organizują go dziewczyny! Sprawy metodyk w ZHP? Chyba nie musimy przypominać, że dowodzi tam kobieta. Naczelnik ZHP? Kobieta. Nas to nie dziwi. Znamy statystyki. 6 na 10 osób w ZHP to właśnie płeć piękna. I widzicie jak to wygląda.

Facts GIF - Find & Share on GIPHY

Kłócą się…

…przeciętnie jakieś 30 sekund. Z własnego doświadczenia przyznajemy, że trwające godzinami fochy to dla nas fikcja. Może mamy farta, ale również z naszego doświadczenia wynika, że raczej nie mamy. Zawsze w końcu jest ok. W jeden wieczór potrafią wybrać kolory drużyny i zrobić identyfikację wizualną rajdów. I to nie dlatego, że jutro jest rajd! Chłopaku, może być Ci czasem smutno, bo po pierwszym argumencie odstawiasz na bok pozostałych 10, które sobie przygotowałeś. Bo jest już ok!

Reactions GIF - Find & Share on GIPHY

 

I naprawdę potrafią…

…pocieszać, kiedy chłopaki przeżywają małą załamkę po tym, jak nie wyszło im mniej więcej wszystko. Choć o tym wolelibyśmy nie pamiętać i nie pisać. Pewnie same i sami się domyślacie dlaczego. Zdradzimy tylko, że po porażce udało nam się jakość otrząsnąć właśnie dzięki pomocy dziewczyn, które nigdy nie wracają do tego tematu i nikomu o nim nie mówią. Więc my też nie będziemy.

Crying GIF - Find & Share on GIPHY

Nie przejmują się…

…hejterami i innymi smutasami. Z zaufanych źródeł wiemy, że harcerki wiedzą ile są warte i nie mają co do tego wątpliwości. I słusznie! A gdy ktoś próbuje podważyć ich poczucie wartości jasno dają do zrozumienia, że się myli. Jak usłyszą na ulicy klasyczne: „eeee! harcereczki! huehue!” to po prostu odwrócą się i zapytają o co chodzi. No i o co chodzi?

Michael Jackson GIF - Find & Share on GIPHY

Są dobrymi…

… matkami, żonami, siostrami, teściowymi, babciami i w ogóle. Tu pomogła była redaktor naczelna, która dziwnymi sposobami nabrała ostatnio dużej wiedzy na takie tematy. Mamy nadzieję, że szybko się uczy na nowym „stanowisku”. Ale przykładów jest więcej.

https://media.giphy.com/media/hQbdvHSRzSgIU/giphy.gif

I prawdopodobieństwo, że lubią zwierzęta gwałtowanie rośnie! Wiem, bo sprawdziłem to na sobie. Kiedyś wrzuciłem na Facebooka zdjęcie z kotem, który zasłaniał mi trzy czwarte twarzy. Nigdy w życiu nie dostałem i pewnie nie dostanę tylu lajków. Sporo z nich było właśnie od wędrowniczek miłośniczek wszelakich zwierząt.

View post on imgur.com

Zorganizowanie…

…mają we krwi. Weź taką wpuść do domu, a zanim się odwrócisz od drzwi to zrobi ci przemeblowanie. I w sumie będzie lepiej, bo nawet nie wiedziałeś, że można takie rzeczy robić. Gdy na spotkaniach redakcji próbujemy ułożyć wszystko na jednym stole i nam nie wychodzi, po chwili przychodzą „one” i albo dostawiamy drugi stół, albo nagle okazuje się, że zmieści się na nim dwa razy więcej rzeczy.

Oczywiście najlepiej organizują same siebie!

https://media.giphy.com/media/RjpE964WUAE5a/giphy.gif

Są cierpliwe…

…dla siebie i dla innych. To się ceni! Znosić chłopięce, nastoletnie, a potem męskie popisy przez wszystkie lata nie jest łatwo. To znaczy my nie wiemy, ale chyba tak.

http://starecat.com/content/wp-content/uploads/his-reaction-when-the-tree-falls-man-chopping-gif-animation-looped.gif

A przede wszystkim wiedzą…

…że nie są idealne. Ba! Zdają sobie sprawę z tego, że nikt nie jest. Dlatego tak lubimy z nimi współpracować! Gdyby tak nie było to ten tekst by się nie ukazał, ponieważ korektę naszych tekstów robią właśnie dziewczyny!

http://media0.giphy.com/media/U2O50cAkpmTjG/giphy.gif

 

Oczywiście powyższe cechy są także obecne u wielu nie-harcerek. Jednak posiadamy potwierdzone info, że prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest nieporównywalnie wyższe w populacji harcerskiej.

Dobrze, że jesteście. Wszystkiego najlepszego!

Maciej Pietrzczyk - podharcmistrz, instruktor Chorągwi Kieleckiej. Student studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Szef działu „Na Tropie Kultury”. Rzecznik prasowy Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce. Zaangażowany w projekt „Aktywni Obywatele Świata”