Archiwum / Agnieszka Matusik / 30.06.2012

„… uciskaj!!! Trzydzieści uciśnięć i dwa wdechy. Jeszcze chwilę wytrzymaj… już słychać sygnał karetki. Uff… udało się. Poszkodowany pewnie przeżyje, chociaż wypadek wyglądał poważnie”. To fikcyjna sytuacja, ale podobna spotkać może każdego. Niestety nie wszystkie kończą się tak szczęśliwie.

Znajomość zasad pierwszej pomocy może pomóc uratować czyjeś życie. Harcerska Szkoła Ratownictwa daje możliwość praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności. Realne symulacje oraz presja czasowa na punktach to niektóre elementy składające się na XIV Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie.

Kiedy: 7 – 9 września 2012 r.

Gdzie: Toruń

Za ile: 80 zł. do 10.08.2012

90 zł. do 28.08.2012

Zawody organizowane są na dwóch trasach: pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W zawodach może wziąć udział maksymalnie 14 patroli na trasie PP (pierwszej pomocy) i 14 patroli na trasie KPP (kwalifikowanej pierwszej pomocy).

Zgłoszenia na Zawody odbywają się wyłącznie za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej zawodów.

Ostateczny termin zgłoszeń upływa dnia 28 sierpnia 2012 r.

Przebieg zawodów

Zawody rozpoczynają się w piątek 7 września 2012 r. o godz. 14:30 i kończą się w niedzielę, 9 września 2012 r. około godz. 12:00.

Rejestracja uczestników odbywa się w piątek 7 września 2012 r. od 13:30 do godz. 14:30.

Przy rejestracji uczestnicy Zawodów powinni okazać dokument tożsamości ze zdjęciem, polisę ubezpieczeniową NNW, potwierdzenie opłacenia składek członkowskich (członkowie ZHP) oraz zgody rodziców lub opiekunów prawnych niepełnoletnich uczestników.

Każdy patrol otrzyma:

– numer startowy, który zostanie wylosowany na początku zawodów,

– tabelę czasową, w której określona będzie godzina rozpoczęcia zadania na każdym punkcie.

Dla zainteresowanych możliwość uczestniczenia w zawodach jako pozoranci.

Formularz zgłoszenia na stronie zawodów.

Wszelkie informacje dostępne na stronach WWW zawodów: www.zawody2012.pl

www.zawodyhsr.zhp.pl

oraz na Facebooku: http://www.facebook.com/zawody2012

Agnieszka Matusik: HO. Drużynowa 1 Tarnowskiej Wędrowniczej Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego „Czarna Jedynka”, członkini hufcowej Kapituły StopniWędrowniczych.