Ważny Trop

Piszemy tu o tym, co ważne. Nie tylko dla harcerzy, ale też dla młodych ludzi w ogóle. Raz robimy zbliżenie na sprawy bardzo aktualne, innym razem piszemy o kwestiach ponadczasowych. Unikamy przedstawiania własnej opinii na dany temat – staramy się prezentować opinie innych i odesłać czytelników do źródeł, które poszerzą temat.

Twój i nas wszystkich wybór

Radosław Rosiejka / 24.09.2023

W chwili publikacji tego artykułu do wyborów zostało 21 dni. To dostatecznie dużo czasu, żeby zdecydować o pójściu do urny wyborczej i oddaniu swojego głosu. Codziennie dokonujesz wyborów, więc dlaczego akurat 15 października miałbyś tego nie zrobić?

Czytaj więcej

Spóźnimy się na biwak

Joanna Sztanka / 23.07.2023

Czy zdarzyło się wam wstać na autobus lub pociąg o absurdalnej godzinie? Jedzie on do miejsca obozowego raz dziennie, więc czekacie już godzinę przed odjazdem na przystanku, ale koniec końców nie przyjeżdża? To właśnie wykluczenie komunikacyjne.

Czytaj więcej

Archiwum X

Marta Włodarczyk / 18.06.2023

Znajdują się w wielu zakładach pracy, a ich ogólnopolska sieć składa się z trzech placówek państwowych i trzydziestu regionalnych, z oddziałami zamiejscowymi. Czym są archiwa? Po co w dobie ogólnej cyfryzacji wciąż przechowywać papierowe dokumenty?

Czytaj więcej