Na Tropie Kultury

To miejsce dla duszy. Piszemy o muzyce, teatrze, filmie, książce, o zagadnieniach kulturalnych, ale też kulturowych. O tym, co nam się podoba, ale też o tym, co nam się nie podoba, ale zwraca uwagę. Jest tu miejsce na kulturę wyższą, na kulturę średnią, na kulturę masową.

Dzieci i bajki dorosłych

Julia Gierasimiuk / 25.09.2022

Zwykły film familijny skłonił mnie do przemyśleń nad postępowaniem ludzi w trudnych chwilach. Jak często wybieramy kłamstwo, zamiast trudnej prawdy? I dlaczego mamy problem z tym wyborem zarówno, gdy rozmawiamy z dziećmi, jak i młodymi dorosłymi?

Czytaj więcej

Skauting – to wielka gra

Julia Gierasimiuk / 29.05.2022

Tytuł artykułu nie jest przypadkowy. Są to słowa samego Baden-Powella. Kojarzymy gry z rozrusznikiem między zajęciami, czy elementami zbiórek. A co jeśli mechaniki z gier możemy przenieść na dowolny obszar życia, potęgując chęć do rozwoju?

Czytaj więcej

Szósta cecha metody harcerskiej

Katarzyna Lesiak / 06.04.2022

Śmiech to zdrowie, jak głosi słynne powiedzenie. A co, jeśli powiem Ci, że harcerz, który był w twojej drużynie 18 lat temu, miał wpływ na to, co śmieszy waszą drużynę teraz? Kilka słów o tym, czym jest i jak tworzymy harcerską kulturę śmiechu.

Czytaj więcej