Na Tropie Środowisk

Jednym z najważniejszych celów Na Tropie jest pokazywanie tego, co dobrego dzieje się w polskim wędrownictwie. I tu jest miejsce właśnie na to. Przedstawiamy środowiska, które są warte uwagi. Robisz ze swoim środowiskiem coś, co jest ważne, duże, zauważalne i godne zapamiętania? I chcesz to pokazać całej Polsce? Napisz koniecznie na natropie@zhp.pl!

Łączy nas wiara

Julia Gierasimiuk / 28.11.2021

Jesteśmy prawdopodobnie jedynym takim szczepem w Polsce. Ponad 80 osób w wieku od zucha do wędrownika tworzy 50 Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych “Nika” im. św. Jerzego w Białymstoku. Ale co tak naprawdę nas spaja poza “leśnymi harcami”? 

Czytaj więcej

Primus Inter Pares 2021

Radosław Rosiejka / 10.10.2021

To była długa droga, która nadal trwa – tak o rozwoju drużyny mówi jej drużynowa phm. Lidia Magiera. W wakacje zaliczyli kolejny etap, jakim był samodzielny obóz wędrowny. A żeby tego było mało – zostali wyróżnieni tytułem Primus Inter Pares.

Czytaj więcej

WW21: Akademicki tygiel

Katarzyna Lesiak / 31.08.2021

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak potoczy się twoja harcerska ścieżka, kiedy wybierzesz studia w innym mieście? Co, jeśli nie będziesz w stanie działać na bieżąco w swoim macierzystym środowisku? Czy wykształcenie wyższe oznacza rezygnację z czynnego działania w ZHP? Z pomocą przychodzi ruch akademicki.

Czytaj więcej