Redakcja

 

Radosław Rosiejka redaktor naczelny, szef działu Felietony instruktor Zespołu Wędrowniczego WWM GK ZHP, przez dwa lata drużynowy drużyny wędrowniczej w Hufcu „Piast” Poznań-Stare Miasto. Lubi jeździć na rowerze i słuchać muzyki, ale nie robi tego równocześnie.
Maria Korcz zastępczyni redaktora naczelnego, szefowa Na Tropie Kultury była komendantką szczepu i drużynową wędrowniczą. Skończyła ekonomię i zaczęła nową ścieżkę edukacyjną. Na co dzień zajmuje się komunikacją i informacją.
Katarzyna Lesiak
zastępczyni redaktora naczelnego, autorka i korektorka w ZHP od ponad 5 lat drużynowa 9 RDH „Włóczykije”. Ciekawi ją kultura Rosji i wschodu, inspiruje duchowość człowieka. Często szuka drugiego, a nawet trzeciego dna. Czyta wszystko, co wpadnie jej w ręce, ale nie zawsze do końca. Nic, co harcerskie, nie jest jej obce.
Julia Gierasimiuk
szefowa działu Ważny Trop instruktorka szukająca miejsca, gdzie jeszcze jej nie ma, a gdzie mogłaby być. Studentka polonistyki zafascynowana mnóstwem rzeczy, ale zbyt podekscytowana nimi, by zdecydować się na tylko jedno. Lubi tylko czerwone dżemy.
Marta Włodarczyk autorka nauczycielka historii, archiwistka, bibliotekarka. W Hufcu ZHP Poznań – Wilda jest przewodniczącą Komisji Historycznej, ponadto działa w wielu komisjach zajmujących się pracą z bohaterem. Fanatyczka tego tematu. W wolnym czasie dusza artystyczna i książkoholiczka. Niepoprawna idealistka.
Anna Mroczek
autorka drużynowa wędrownicza i członkini Referatu Wędrowniczego Chorągwi Krakowskiej. Absolwentka filologii szwedzkiej, która teraz stara się odnaleźć w nowej dziedzinie: logopedii. Miłośniczka dalekiej Północy, dobrych reportaży i podróży.
Patrycja Kiryluk
autorka zastępczyni komendanta Hufca Morąg, szefowa referatu wędrowniczego chorągwi Warmińsko-Mazurskiej. Kupiła niebieski rower, bo nie potrafiła wybrać pomiędzy zielonym a czerwonym.
Małgorzata Rosińska
korektorka tropi błędy w artykułach, bo język polski to jej konik. Wywodzi się z Hufca ZHP Piekary Śląskie, gdzie działa w hufcowym zespole ds. promocji, a także prowadzi krąg starszyzny i instruktorów „Intercity”.
Olga Junkuszew
korektorka członkini komendy reprezentacji ZHP na 25. World Scout Jamboree ds. promocji Zawodowo pracuje w reklamie. Prywatnie miłośniczka serii The Sims, marząca o tym, aby czasem kody działały w prawdziwym życiu.
Wiktor Leśkiewicz
grafik od prawie 10 lat zajmuje się grafiką, a od 4 lat fotografią, więc w redakcji Na Tropie zajmuje się właśnie tymi sprawami. Harcersko wywodzi się z Hufca Bartoszyce.
Jakub Malczewski
twórca aplikacji mobilnej Na Tropie komendant XXII Szczepu im. E.T. Setona w Hufcu „Piast” Poznań–Stare Miasto. Doświadczenie zdobywał jako drużynowy 157 PDH oraz namiestnik harcerski. Zajmuje się programowaniem przez większość życia, a od kilku lat robi to zawodowo. Po godzinach interesuje się informatyką kwantową, aplikacjami mobilnymi oraz… podatkami.