Redakcja

Radosław Rosiejka redaktor naczelny, szef działu Felietony instruktor Zespołu Wędrowniczego WWM GK ZHP oraz Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP, przez dwa lata drużynowy drużyny wędrowniczej w Hufcu „Piast” Poznań-Stare Miasto. Lubi jeździć na rowerze i słuchać muzyki, ale nie robi tego równocześnie.
Maria Korcz zastępczyni redaktora naczelnego, szefowa Na Tropie Kultury Drużynowa 93 Poznańskiej Drużyny Wędrowniczej, studentka ekonomii, w Na Tropie szefowa działu Na Tropie Środowisk.
Katarzyna Lesiak
autorka i korektorka w ZHP od 5 lat drużynowa 9 RDH „Włóczykije”. Studentka nauk politycznych. Ciekawi ją kultura Rosji i wschodu, inspiruje duchowość człowieka. Często szuka drugiego, a nawet trzeciego dna. Czyta wszystko, co wpadnie jej w ręce, ale nie zawsze do końca. Nic, co harcerskie, nie jest jej obce.
Anna Mroczek
autorka drużynowa wędrownicza i członkini Referatu Wędrowniczego Chorągwi Krakowskiej. Absolwentka filologii szwedzkiej, która teraz stara się odnaleźć w nowej dziedzinie: logopedii. Miłośniczka dalekiej Północy, dobrych reportaży i podróży.
Małgorzata Rosińska korektorka tropi błędy w artykułach, bo język polski to jej konik. Wywodzi się z Hufca ZHP Piekary Śląskie, gdzie działa w hufcowym zespole ds. promocji, a także prowadzi krąg starszyzny i instruktorów „Intercity”.
Wiktor Leśkiewicz grafik od prawie 10 lat zajmuje się grafiką, a od 4 lat fotografią, więc w redakcji Na Tropie zajmuje się właśnie tymi sprawami. Harcersko wywodzi się z Hufca Bartoszyce.
Maria Radkowska szefowa działu
Wyjdź w Świat
patrolowa patrolu wędrowniczego „Granaty”, należącego do 2 Drużyny Harcerskiej „Mimo wszystko” im. płk. Jana Piwnika „Ponurego”. Członkini zespołu promocji Hufca Krosno. Lubi szpinak i interesuje się polityką.
Jakub Malczewski twórca aplikacji mobilnej Na Tropie komendant XXII Szczepu im. E.T. Setona w Hufcu „Piast” Poznań–Stare Miasto. Doświadczenie zdobywał jako drużynowy 157 PDH oraz namiestnik harcerski. Zajmuje się programowaniem przez większość życia, a od kilku lat robi to zawodowo. Po godzinach interesuje się informatyką kwantową, aplikacjami mobilnymi oraz… podatkami.
Patrycja Kiryluk autorka była przewodnicząca Gdańskiego Harcerskiego Kręgu Akademickiego „Flavio Note”, rozpoczyna przygodę ze studiami doktoranckimi. Uwielbia wzajemność oddziaływań, ciszę muzeów, kolor fioletowy i podróże koleją.
Agnieszka Pawlik autorka zastępczyni Namiestnika Starszoharcerskiego w Hufcu Beskidzkim. Mieszka w Bielsku-Białej, a studiuje w Katowicach. Uwielbia podróżować, czytać książki i zastanawiać się dlaczego ludzie nie oglądają wartościowych filmów oraz seriali, a przede wszystkim odkrywać jak najwięcej z otaczającego ją świata.
Marta Tittenbrunn autorka Magister filologii polskiej. Interesuje się językiem i bieganiem, więc zawodowo zajmuje się pisaniem o bieganiu. Najbardziej lubi startować w górach.
Paweł Piaskiewicz twórca strony internetowej Fotograf i webmaster. Robi dużo zdjęć, słucha trochę mniej muzyki. Jak zostaje mu trochę czasu, hobbystycznie pracuje w pewnej firmie IT.
Olga Junkuszew korektorka zastępczyni kierowniczki Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP. Zawodowo pracuje w reklamie. Prywatnie miłośniczka serii The Sims, marząca o tym, aby czasem kody działały w prawdziwym życiu.