dobra pisz szybko

Na Tropie Kultury / Maciej Pietrzczyk / 27.03.2016

jeśli ktoś oślepnie to srry, ale skoro ludzie sobie z tym radzą na co dzień to i teraz dacie rade

krótki jest ten tekst

nie przeszedł korekty, ale to specjalnie. Jesteśmy poważnym magazynem i ten tekst jest poważny.

ostatnio obraziła się na mnie kolezanka na czacie xd

Ponieważ pisałem do niej w ten sposób. Uznała, że coś może jest nie tak, więc zapytała:

o co ci chodzi ;/

O nic.

no i po mnie, bo generalnie w necie jest raczej tak, że jeśli od zawsze nie piszesz jak z t9 (#pozdrodlakumatych #teamnokia)

to wystarczy jedno zdanie w którym prawidłowo użyjesz zasad ortografii i interpunkcji i człowiek po drugiej stronie już robi

HALO HALO CO JEST O CO SIĘ OBRAZILES

co jest xd o co cho

Czy w takim razie z czatem jest jakiś problem?

w sensie

że skutkuje to jakims czyms ze ludzie w ogóle już nie umieją pisać?

czy to właściwei wszystko jedno – liczy sięprzekaz w końcu i tak wszyscy zrozumiejo

na ile facebook – bo to chyba tylko i nim mowa pozwala na zluzowanie w kwestiach poprawnej polszczyzny

niesamowite jak różne mogą być komunikaty wysyłane

(i zarazem ich odbiór)

przez fejsa od tych w wypowiadanych na żywo

nie wiem czy macie takich znajomych z którymi klikacie do 28 w nocy, a jak się spotkacie to trudno zamienic słowo

BO NAJCZEŚCIEJ KLEPIECIE W TELEFONY XDD

no i to o czym pisałem na początku

czyli sławna

KROPKA NIENAWIŚCI

kilka razy zdarzyło mi się, że pisali do mnie ludzie – harcerze – których nie znałem

no i jazda

„Czuwaj! Nazywam się Marta Szewczuk (ale to Druh Podharcmistrz pewnie już wie). Jestem drużynową 4456 Końskiej Gromady Zuchowej Małych Pawlaczy w Korytarzu. Razem z moimi…”

ja oczywiście – okurde xd, ktoś ma ważną sprawę, więc lepij się postaram

„Czuwaj! Tak, wiem. Widać nazwy użytkowników na Facebooku, hahaha. W czym mogę pomóc?…”

no i te dwa poprawnie napisane zdania klepe 5 minut

po 15 minutach w końcu zaczyna się

„dobra, przepraszam, ale trochę nie mam czasu ogarne za chwile musze spada elo”

Marta odpisuje

„ok xd czekam 3lo”

i mamy nowy etap znajomości proszę państwa można pracować

jakieś wnioski ?? (nawyk jeszcze z gg hehe)

wychodzi na to, że mamy dwie szkoły jeśli chodzi o używanie czatów i w ogóle pisanie w komunikatorach

1. I D E A L N I E – ani jednego błędu

Piszę do Ciebie w języku polskim, więc nie wiem, o co Ci chodzi. Takie są zasady i tyle. Nie jestem zły. Tak po prostu wygląda ten język.

Cześć.

1. nie jesteś nowy w internetach xd

jest szybko, może nie półsłówka

czasme ci słowik nawali ale co z tego i tak wiadomo ocb

jbc to się zapyta ten co nie wie no nie xd

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

o tyle o ile do pierwszego nie wolno się przyczepić, bo przecież piszemy po  P O L S K U  i do jakiejkolwiek poprawności trudno się przyczepić

to opcja numero duo

opcja druga ma tez niebywałe zalety

szczerze mówiąć nawet łatwiej odczytac emocje kiedy ktoś używa określonych symboli.

SZYBKI SŁOWNIK

:P  – „no weź”

:-)  – „filuterny uśmiech, miło, dzięki”

…  – „zabije cię chyba jak się spotkamy, nie mów nic”

xd – „no co ty opowiadasz, hehe, hoho, heh, całkiem śmieszne – jak ty na to wpadłeś”

XD XD – „nie wierzę! Hahaha! Boże! Jakie śmieszne!”

Huehueheuheuheuehohohohochhachahcah xxxdxdxddd :DDDD  – „Właśnie wstałem z podłogi i doczołgałem się do klawiatury”.

jest też pytanie na które mi trudno trohcę odpowiedzieć

czy harcerze – wędrownicy powinni przejmować się piosownią w komunikacji między sobą?

czy lelementem pozytywnego patriotyzmu jest dbanie

O POPRAWNĄ PISOWINIĘ? XD

czy może wędrownicy wymagali od siebie dbałości o język

w internetach

czy to może już nowa kultura (dlatego dział na tropie kultury c’nie)

w każdym razie

pisanie szyciej

pomaga

często

Tekst napisano w notatniku, było prościej.

Sam nie wiem, co mam o nim myśleć.

Maciej Pietrzczyk - podharcmistrz wywodzący się z Chorągwi Kieleckiej i 33 Kieleckiej Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej „Pasat”. Student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.