Kirgistan? Masz to w zasięgu

Wyjdź w Świat / Marta Tittenbrun / 28.03.2016

Dwie uśmiechnięte dziewczyny organizują kurs drużynowych wędrowniczych w Kirgistanie. Tak. W Kirgistanie. Czy jest lepszy sposób na wyjście w świat? Zgłoszenia tylko do 1 kwietnia!

„Jeśli nie lękasz się wędrówki pośród samotnych stepów Kirgizji, nocy spędzonej w jurcie przy dźwiękach komuzu, ciekawskich spojrzeń koczowników znad jeziora Song Kul, dumnych łańcuchów Gór Niebiańskich Tien-Szan, jeśli pragniesz doświadczyć wędrownictwa w praktyce…” – tak do swojego przedsięwzięcia zachęcają Justyna Rędzikowska i Weronika Szatkowska, organizatorki kursu. Słuchajcie tego: Justyna objechała całą Europę autostopem (od Madrytu przez skandynawskie fiordy, skończywszy w Bukareszcie), przez trzy miesiące przemierzyła samotnie Japonię, Koreę, Chiny i Malezję oraz organizowała obóz wędrowny w Rumunii. Z kolei Weronika po maturze uczyła w kenijskiej szkole angielskiego, matematyki i kreatywnego myślenia, przejechała rowerem Chiny, południe Kirgizji, kończąc wyprawę autostopem w Korei Południowej, a razem ze swoją drużyną była w Gruzji, Danii i na Litwie.

Więcej niż kurs

Na jednym ogniu upieczecie dwie wielgachne pieczenie: niezapomnianą przygodę i porządną bazę merytoryczną

Dziewczyny proponują wyjście w świat w najlepszej możliwej formie. To nie tylko wyjazd – to esencja wędrownictwa. Sedno uczenia przez działanie. Oprócz fajnej wycieczki zyskacie też potężną wiedzę metodyczną. Kurs będzie dużo bardziej obszerny tematycznie niż minimum szkoleniowe. Dzięki temu na jednym ogniu (i to prawdziwym!) upieczecie dwie wielgachne pieczenie: niezapomnianą przygodę i porządną bazę merytoryczną.

Co zyskujesz?

Oprócz patentu drużynowego wędrowniczego każdy uczestnik kursu zyska:

• certyfikat Youthpass zaświadczający o uczestnictwie w projekcie międzynarodowym;
  • wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji wyjazdów zagranicznych;
  • znajomości wśród skautów kirgiskich, doświadczenie współpracy zagranicznej w praktyce;
  • doświadczenie w zakresie turystyki kwalifikowanej poparte wiedzą górskiego przewodnika;
  • niepowtarzalną okazję wsparcia rodzącego się w Kirgistanie skautingu, pomocy w dążeniu Kirgizów do dołączenia do WOSM;
  • wiedzę, w jaki sposób wykorzystywać projekty społeczne.

Cały kurs będzie się składać z dwóch zjazdów i obozu wędrownego:

• 8-10 kwietnia 2016 – zjazd w Łodzi
  • 20-22 maja 2016 – zjazd w Beskidzie Niskim
  • 10-26 lipca 2016 – obóz w Kirgistanie (termin może nieznacznie ulec zmianie ze względu na koszt biletów)

Koszty podróży:

2200 zł – to cena podstawowa za całość (obejmuje biwak w Łodzi, w Beskidzie Niskim oraz obóz w Kirgistanie). Podczas kursu jego uczestnicy będą pozyskiwać środki, aby zmniejszyć koszty. Do 15 kwietnia należy przygotować 1500 zł na bilety lotnicze.

Termin zgłoszeń: do 1 kwietnia 2016 (piątek)
Ankieta zgłoszeniowa: TUTAJ
Wyniki rekrutacji: 2-3 kwietnia 2016
Wymagania: kurs przewodnikowski (do końca czerwca), skończone 17 lat, opłacone składki członkowskie w ZHP, komunikatywny angielski

Kontakt z organizatorkami:

Więcej informacji: TUTAJ

Marta Tittenbrun - absolwentka filologii polskiej, zawodowo zajmuje się pisaniem o bieganiu. Czyta literaturę faktu i słowniki. Lubi organizować. W harcerstwie redaktor naczelna „Na Tropie”, instruktorka Zespołu Wędrowniczego Wydziału Wsparcia Metodycznego GK oraz instruktorka Wydziału Komunikacji i Promocji GK.