Popularność „Na Tropie”

Maciej Pietrzczyk / 26.08.2017

Podczas polowego spotkania redakcji doszliśmy zgodnie do wniosku, że czas zostać najpopularniejszym harcerskim medium. Zamierzamy bezwzględnie pobić konkurencję na głowę w mediach społecznościowych. W tym celu stworzyliśmy plan przejęcia harcerskiego internetu.

KROK 1

Wędorniwcy? Pfff. Teraz jesteśmy dla wszystkich. Na naszym nowym kanale na YT (info wkrótce) znajdziecie nie tylko materiały dla ludzi w wieku 16-21 lat, ale także materiał tworzony we współpracy z telewizją MiniMini (będzie taka śpiąca ryba w rogatywce) oraz najnowsze czelendże (zakładam mundur challenge, spróbuj nie zasalutować challenge, młodzik w 5 minut challenge), HARCERSKIE PRANKI (HAHAHAHA) i przede wszystkim gameplaye z Maincrafta, gdzie będziemy pokazać jak łatwo zbudować harcówkę z tych klocków czy co to tam jest.

KROK 2

Po poszerzeniu zasięgu zaczniemy zwiększać częstotliwość materiałów. Zapomnijcie o tekstach! Wszyscy będziecie czekać z niecierpliwością na kolejny odcinek daily vloga „naczelny99”, który będzie prezentował jakim ciężkim zadaniem jest prowadzenie magazynu internetowego. Właściwie nie możemy doczekać się komentarzy: „Rosiej, 3 godziny nic nie wrzucałeś”, „Kiedy coś od NT”, „Aaa, pierwsze odcinki były lepsze”, „kiedy live z rozpisywania próby”.

KROK 3

Polemiki? Chyba uprzejmie robicie sobie jaja.

DRAMY! To jest to, co nas interesuje. To jest to, co nabija zasięg i poszerza naszą wartość. Liczby, cyferki, lajki, łapki w górę. No nie mówcie, że nie chcielibyście zobaczyć jak opowiadamy jak „KOMIKS HARCERSKI OSZUKUJE LUDZI”. No i zaczniemy sami rysować, bo co to jest, bach, bach, parę kresek byle jak, podpis i fajrant.

KROK 4

Rozpady redakcji, wracanie do siebie, sojusze między działami, walki o hasło do WordPressa. Wierzymy, że pieczołowicie zaplanowane spory wewnętrzne przyciągną oczy, uszy i klawiatury całego harcerskiego internetu.

KROK 5

Przez miesiąc nic nie postujemy po czym piszemy długi, smutny post mówiący o tym, że to już koniec, że nie mamy siły i że się poddajemy. Na fali wsparcia NASZYCH FANÓW wracamy i publikujemy materiał, który faktycznie przygotowywaliśmy przez ostatni miesiąc. I tak dookoła Wojtek.

KROK 6

Wszystko przestaje nas śmieszyć, wszystko zdycha, po dłuższym czasie bez aktywności ktoś pisze, że strona szuka admina, najlepiej harcerza. Admin się znajduje, ale sprzedaje Fanpaga producentom suplementów diety.

KROK 7

Na Tropie powstaje od nowa i zaczyna nieśmiało – od tekstów.

Mamy nadzieję, że wyrobimy się w rok. Do zobaczenia!

Maciej Pietrzczyk - podharcmistrz, instruktor Chorągwi Kieleckiej. Student studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Szef działu „Na Tropie Kultury”. Rzecznik prasowy Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce.