VI Rajdo-biwak „Szlakiem Powstańców Wielkopolskich”

Archiwum / 19.01.2011

vi-rajdo-biwakObywatele! Jak wieści donoszą, w dniach 25-27 lutego 2011 r. w Neu Skalmierschütz przeprowadzona zostanie akcja zbrojna mająca na celu odzyskanie wolności. Skalmierzycka Rada Żołnierska już po raz 4. wzywa Was do włączenia się w działania na naszych ziemiach. Do wstawienia się wzywa również Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Hej, za broń, Powstańcy!

„Słyszałeś o najlepszej imprezie wędrowniczej w Wielkopolsce?” Tymi słowami na VI Biwako-Rajd zapraszają nas organizatorzy.

Fabuła Rajdu oparta jest na wydarzeniach historycznych odnoszących się do terenów Wielkopolski. „Pozornie jest to rajd historyczny, pozornie nudny, ale co robią pozory? Mylą! Tak też jest z naszą imprezą. Wiem co mówię” – pisze Jakub, jeden z organizatorów imprezy.

Obecnie na Rajd co roku zjeżdżają się harcerze z połowy Wielkopolski. Po raz drugi udało się uzyskać Patronat Honorowy Marszałka. To wystarczy, aby z czystym sumieniem zarekomendować dobrą jakość i wysoki poziom wydarzenia.

Jeżeli poziom ma być dobry, to potrzeba nieco wysiłku nie tylko ze strony organizatorów, lecz także uczestników. W tym roku zadanie przedrajdowe jest naprawdę ciekawe i ambitne: należy przygotować spot reklamowy o Związku Harcerstwa Polskiego. Nie może być krótszy niż 30 sekund ani dłuższy niż 60 sekund. Poza tym ma mieć wymiar ogólnopolski, czyli powinien być profesjonalny – żeby nie było wstydu. Prawdziwie wędrownicze wyzwanie!

vi-rajdo-biwak-2Zgłoszenia: do 13.02.2011 r., do godziny 19:18 na adres [email protected].

Gdzie: na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – Powiat Ostrowski. Noclegi natomiast w Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach

Wpłata: do 18.02.2011 r.; nr konta zostanie podany wraz z informacją o zakwalifikowaniu na rajd.

Organizatorzy zapewniają m.in. obiad, chleb, herbatę (wrzątek), nocleg (materac), plakietkę rajdową, a dla dzielnych odznaczenia i nagrody.

Kontakt: e-mail [email protected], GG 1557306, tel. 609-876-558 (Sylwia Banasiak).

Regulamin Rajdu znajdziecie w załączonych do artykułu plikach lub po skontaktowaniu się z organizatorem.