Wyprawa Wędrownicza 2007: Ruszamy już w maju

Archiwum / 01.05.2007

Wybrany obrazPierwsi ruszą w drogę 18 maja. Ostatni na kilka dni przed końcem lipca. Każde z nich będzie miało przed sobą cała Europę, za sobą miesięcy trudu i zmagań. W nagrodę 1 sierpnia o świcie odnowią swoje Przyrzeczenie Harcerskie. W Gillwell. Tam wszystko się zaczęło.

Wyprawa Wędrownicza 2007, projekt Zespołu Wędrowniczego Wydziału Metodycznego GK ZHP zbliża się do szczęśliwego końca. 18 maja czworo wędrowników z Chorągwi Podkarpackiej i Krakowskiej wyruszy kajakami w ponad dwumiesięczną podróż przez rzeki i morza Europy Zachodniej, za nimi wraz z rozpoczęciem wakacji wyruszą następni. W sumie ponad 120 osób z całej Polski- na rowerach, jachtami, samochodami, samolotami, a nawet psimi zaprzęgami.

Przez ponad rok przygotowywania się do projektu każda z drużyn zdobyła sponsorów, patronów medialnych i co najważniejsze doświadczenie. Teraz dopinają sprawy na ostatni guzik, lub z przerażeniem odkrywają, jak wiele zostało jeszcze do zrobienia.

Od strony ogólnopolskiej projekt zdobył patronów medialnych(TVP, Odyssei, Cogito) zorganizowane zostały dwa warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzieli się jak organizować i promować tak duże przedsięwzięcie, i jak zrobić by było ono bezpieczne. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyruszenie wszystkich tras. I dotarcie wszystkich uczestników do Gillwell.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.wyprawa.zhp.pl

Wybrany obrazpwd. Filip Springer – redaktor naczelny Na Tropie, szef zespołu promocji Wyprawy Wędrowniczej 2007, były drużynowy 79 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej „Wilki”. Dziennikarz i fotoreporter Polskiej Agencji Fotografów FORUM i Głosu Wielkopolskiego.