Trzy pomysły na DMB
Okazji do świętowania Dnia Myśli Braterskiej jest pełno. A gdyby tak w ten dzień powiedzieć „służba” w nieco inny sposób?
Sposobów na to jest pełno, ale skupmy się na trzech propozycjach.
Kropla krwi
W każdym z nas jest takie coś, co może podarować innym. W tym wypadu nie chodzi o wartości duchowe, ale o konkretną, materialną rzecz. O krew. Może ją oddać każda pełnoletnia osoba która spełnia wymogi (m.in. waga powyżej 50 kg). Pokażmy, że harcerze pomagają! Pójdźmy 22 lutego do punktów krwiodawstwa w mundurach.
Jeżeli jesteś niepełnoletni też możesz pomóc. Zorganizuj zbiórkę na temat krwiodawstwa. Albo po prostu namów kogoś pełnoletniego, żeby poszedł. Nie tylko harcerze mogą dać cząstkę siebie
Chwalcie się tym co robicie. Przesyłajcie informacje o swoich działaniach na [email protected]
Więcej do poczytania o akcji w naszym artykule „Upuść krwi”.
Harcbieg
Harcerstwo w ruchu ostatnio stało się modne. Harcbieg, organizowany już po raz drugi, to okazja by połączyć aktywność fizyczną z pomaganiem innym. Zasady są proste: zapisujesz się na wybrany przez siebie dystans (3, 5, 10, 22 lub 44 km) i pokonujesz go 22 lutego określonym czasie. Jednak żeby znaleźć się na liście startowej należy jeszcze dokonać wpłaty kwoty nie mniejszej, niż 11 zł. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane fundacji „Akogo?”
Więcej informacji: www.harcbieg.zhp.pl
WAGGGS na DMB
Kilka dni temu pojawiło się tłumaczenie na polski gry planszowej opracowanej przez WAGGGS specjalnie do uczczenia święta wszystkich skautów. Polega ona po prostu na pokonaniu ścieżki składającej się z 50 pól wykonując po drodze zadania i odpowiadając na pytania związane ze Światowym Stowarzyszeniem Przewodniczek i Skautek. Jest dostosowana do wszystkich grup metodycznych, więc można użyć jej zarówno na zbiórce zuchowej jak i wędrowniczym biwaku. Nie ma nawet potrzeby grania w nią z okazji DMB, w końcu harcerzem jest się cały rok.
Grę można pobrać z Centralnego Banku Pomysłów – kliknij TUTAJ.
Piotr Górniak - drużynowy 335 KDSH „Niewidzialni” i zastępca szefa HKR „Puls” z hufca Kraków – Nowa Huta. Prywatnie uczeń drugiej klasy liceum. W wolnym czasie czyta, biega, filozofuje i snuje plany napisania książki.