Bieg Nocny

Archiwum / 17.10.2010

Bieg Nocny to jedna z najważniejszych imprez harcerskich odbywających się co roku w Poznaniu. Wszyscy o niej słyszeli a ci, co wzięli w niej udział nie szczędzą organizatorom pochwał. Bo jak można zapomnieć nocne wędrówki po jednym z największych miast kraju w towarzystwie ogromnej ilości harcerzy?

Bieg Nocny to gra miejska, w której uczestnicy w grupach od 4 do 8 osób poruszają się po trasie wyznaczonej w ważnych dla miasta Poznania miejscach. Na miejscach rozwieszane są punkty kontrolne, które podpowiadają, gdzie iść dalej. Aby dotrzeć do kolejnych punktów zespoły muszą rozwiązać zagadki, rebusy bądź szyfry. Tak brzmiałaby skrócona definicja encyklopedyczna.

Jednak Bieg Nocny „Śladami historii miasta Poznania” to coś więcej. Organizatorzy zaczynają działać już w czerwcu, kiedy to trzeba wybrać komendantów tras, którzy dobiorą trasantów. Tak naprawdę to od nich zależy większość sukcesu imprezy.

Co roku zmieniany jest styl Biegu i tak w tym roku poruszona zostanie tematyka artystyczno- kulturalną miasta, a myślą przewodnią będzie „NON STOP kultura” . Za dostarczenie informacji odpowiada Specjalistka od tematyki, a na końcu Biegu odbywa się zadanie końcowe. A w tym roku dzięki sponsorowi, będzie o co walczyć.

Dzięki fantastycznym wspomnieniom uczestników Biegu coraz więcej harcerzy bierze w nim udział. W zeszłym roku było ich 350, w tym możesz pomóc zwiększyć tę liczbę swoim udziałem. Po apelu rozpoczynającym i rozwiązaniu zadania początkowego – uczestnicy ruszają na trasę. Harcerze zmagają się z zagadkami, mapą, pogodą, wytrzymałością. Jest to bardzo dobry egzamin dla każdej harcerskiej ekipy, a skalą oceniania jest satysfakcja po ukończeniu biegu.

Sprawdź się, wejdź na stronę www.bieg-nocny.pl i zgłoś się już teraz!

Podstawowe informacje o biegu:

1. Termin:  Noc z 5 na 6 listopada 2010r.

2. Miejsce: miasto Poznań

3. Formuła Biegu Nocnego „Śladami Historii Miasta Poznania”: Duża nocna gra miejska

Podczas biegu odbywają się 2 trasy:

– TRASA HS- dla osób w wieku gimnazjalnym- w godzinach 20:00-24:00 (maksymalna ilość osób w patrolu to 8)

– TRASA WI- dla osób powyżej 16 roku życia w godzinach 22:00-3:00 (maksymalna ilość osób w patrolu to 6)

Ponadto zespoły mają do wykonania zadanie końcowe po Biegu. Bieg Nocny kończy się w bazie Biegu (ulokowanej w szkole w Poznaniu), w której uczestnicy otrzymują ciepły posiłek i mogą przenocować do porannego ogłoszenia wyników.

4. Styl:

Artystyczno – kulturalny -> „NON STOP kultura”

W tym roku uczestnicy będą zapoznawać się z historią i współczesnością świata sztuki w Poznaniu – punkty biegu będą wyznaczone w miejscach związanych z wydarzeniami kulturalnymi, słynnymi artystami z Poznania czy poznańskimi dziełami sztuki. Zadanie końcowe również będzie związane ze stylem.

5. Zgłoszenia i wpłaty: (liczy się data wpłynięcia wpłaty na konto Biegu)

Do 25.10.2010 – 30zł/os.

Do 1.11.2010 – 40zł/os.

pwd. Marta Puchalska