Co do Joti

Archiwum / 24.09.2006

Nie masz możliwości uczestniczenia w międzynarodowym jamboree? Nie starcza na to wakacji? A może właśnie kontynuujesz znajomość z zagranicy? Ten zlot jest dla każdego!

hm. Hubert Mika HR

Już po raz dziesiąty skauci z całego świata spotkają się na Jamboree in the Internet (JOTI), czyli Światowym Zlocie w Sieci Internet i po raz czterdziesty dziewiąty na Jamboree on The Air (JOTA), czyli Światowym Zlocie na Falach Eteru.

Przez cały weekend 21 i 22 października, przez 48 godzin, będzie można wziąć udział w tym globalnym spotkaniu.

Ani wiek, ani funkcja nie jest tu przeszkodą, w JOTI uczestniczyć może każdy, kto ma dostęp do komputera z podłączeniem do internetu.

Nie straszna powinna być bariera językowa, ponieważ wystarczą podstawy angielskiego do prostej komunikacji. W razie potrzeby zawsze można skorzystać z internetowego słownika lub pomocy
innego harcerza, który jest dostępny w sieci.

Tego dnia siada do komputera kilkanaście tysięcy skautów na całym świecie i pogadanie ze skautem z Omanu, Karaibów, czy małej wyspy gdzieś na Pacyfiku nie jest niczym trudnym. Nie trzeba ich samemu szukać, na kanał prowadzony przez polską ekipę "JOTI Team" zaglądają nie tylko Polacy, ale i Australijczycy, Brazylijczycy i inni. Zainteresowani innymi kulturami i krajami mogą znaleźć tym sposobem wielu nowych znajomych, którzy je przybliżą.

Jeśli chcesz dołączyc do wirtualnego zlotu, włącz komputer 21 i 22 października br. lub usiądź przy radiu.

Możecie także wziąć udział zastępem lub całą drużyną.

Wszyscy członkowie WOSM i WAGGGS są zaproszeni do udziału w JOTA – JOTI i cieszenia się tym międzynarodowym wydarzeniem razem z innymi skautami.

phm. Hubert Mika HR-
źródło