Dla Marcina i Matiego

Archiwum / 23.10.2006

Dwa i pół roku temu każdy z nas przygotowywał się pewnie do obozu. Przygotowywali się do niego także harcerze z V Bełchatowskiego Szczepu "Kora", wśród nich – Marcin i Mateusz. To dla nich V Jesienne Spotkania z Piosenką.

Hacerze, którzy odpoczywali podczas rajdu i jak każdy z nas w takiej sytuacji – siedzieli na poboczu drogi koło Piotrkowa Trybunalskiego. Harcerze, których potrącił rozpędzony samochód i których obrażenia były tak ciężkie, że zmarli na miejscu. I których śmierć w harcerskich sercach w całej Polsce spowodowała smutek i poczucie bezsilności.
Od 3 do 5 listopada w Bełchatowie skąd wywodzili się Marcin i Mateusz odbędą się V Jesienne Spotkania z Piosenką poświęcone właśnie im.
  Pustki jaką odczuwamy po tej tragedii nic nie zapełni i nic nam nie odda tego, że już nie widzimy ich na zbiórkach, biwakach – mówią organizatorzy  ze Środowiskowego Szczepu „Kora” im. Bronisława Hellwiga „Bruna” w Bełchatowie   Jedyne, co zostało to wspomnienia i pamięć
A co mogą zrobić uczestnicy spotkań? Możecie słuchać naszych opowieści i wyobrazić sobie, jacy byli. Możecie też swoim śpiewem pomóc uczcić ich pamięć…”  Bo przede wszystkim musimy pamiętać.
Festiwal będzie trwał od 3 do 5 listopada. Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji, wejdźcie na stronę www.jesienne.harc.pl

pwd. Helena Anna Jędrzejczak