Droga do marzeń

Archiwum / 24.09.2006

Konkurs „Droga do marzeń”, to nietypowe przedsięwzięcie mające na celu promowanie turystyki i piosenki turystycznej. Bo wbrew temu co się ogólnie o harcerzach sądzi nie jest z naszym śpiewaniem tak dobrze. Wystarczy zapytać "obiektywnych słuchaczy"

Mateusz Cuske

Impreza jest podzielona na trzy zadania. I- wypromowanie piosenki turystycznej. Na biwakach, wyjazdach, zbiórkach drużyny, uczestnicy muszą zapoznać inne środowiska z poezją turystyczną. Kolejne zadanie polega na nagraniu maksymalnie. trzech piosenek turystycznych, w tym dwóch własnego autorstwa. Tutaj uczestnicy muszą wykazać się pomysłowością oraz zdolnościami erudycji i… rymowania. Trzecie zadanie polega na nauczeniu innych środowisk harcerskich i oczywiście „samych siebie” tych zapomnianych już piosenek o tematyce turystycznej oraz znalezienie ich autorów. 30 września 2006 roku., to data do której należy przesłać raporty z wykonanych zadań i nagrania własnych piosenek turystycznych.

– Pomysł konkursu narodził się wiosną tego roku, gdy wraz z pomysłodawcą projektu „ W górach jest wszystko co kocham” Wojtkiem Szymańskim rozmawialiśmy o zorganizowaniu kolejnego festiwalu we Wrocławiu. Od kilku lat harcerze czynnie włączają się w organizację koncertów „W górach…”, które odbywają się w całej Polsce, pracując przy koncertach jako wolontariusze- mówi Katarzyna Sobieszczańska- koordynator projektu.

15 października, na stronie konkursu: http://www.konkurs.wsm.zhp.pl/ pojawi się lista uczestników.

-Trzeba ze smutkiem przyznać, że coraz mniej śpiewamy piosenek turystycznych. Po drugie, chcielibyśmy „wyłuskać” z naszego harcerskiego grona zespoły, solistów, ludzi, którzy nie tylko śpiewają „covery” ale również sami coś tworzą– dodaje dh Katarzyna.

Oczywiście nie skończy się tylko na nagrodach. Wyróżnieni uczestnicy będą mieli okazję zagrać na scenie wraz z profesjonalnymi wykonawcami „W górach jest wszystko co kocham”

Mateusz Cuske