Działaj! – jest silnym spoiwem

Archiwum / 10.03.2012

Mimo, że wędrownictwo jest u nas „młode” w województwie, to podjęliśmy się za tak wielkiej i wędrowniczej rzeczy jaką jest Watra. Komenda Wędrowniczej Watry 2012 daje się poznać. To oni zgotują nam najważniejszą imprezę tego lata.

Powstaliśmy… nie tak dawno temu. Wątki o zorganizowaniu Watry w naszym województwie przebrzmiały kilka razy w kręgu osób z Referatu Wędrowniczego Chorągwi Kujawsko- Pomorskiej i Ruchu „Akademików”. Długo jednak nie myśleliśmy, że to już. Aż pewnej nocy na zlocie w Krakowie Lucyna zwróciła się do jedzącej bułkę Kasi: a może Watrę zrobimy w Kuj- Pom? I tak z rozmyślań powstał wniosek do przetargu o organizację Watry ze strony Referatu i Akademików, który oczywiście wygraliśmy bezkonkurencyjnie.

Jesteśmy drużyną, bo… spaja nas idea wędrownicza, która przyświeca wszystkim członkom komendy Watry, a najfajniejszym sposobem realizacji idei jest właśnie spotkanie przy ogniu w gronie wędrowników. I chęć ciągłego działania, dzielenia się sobą i tym, co mamy i umiemy – nasze dewizowe „działaj” jest silnym spoiwem.

Jesteśmy wyjątkowi, bo… mimo, że wędrownictwo jest u nas młode w województwie, to podjęliśmy się za tak wielkiej i wędrowniczej rzeczy jaką jest Watra. Dlatego też, że mieszaniną liderów – ekspertów potrafimy ze sobą doskonale współgrać. I wyjątkowy jest nasz mix środowisk i doświadczeń: Referat z ludzie skupieni z terenu całego województwa i Akademicy- z całej Polski.

Wyczyn dla nas to… na pewno przygotowanie naszego województwa do fali wędrowników, która przyjedzie w sierpniu, a także zgranie pracy ludzi z całej Polski.

Nasi weterani aktualnie są… o tym będziemy mogli pomyśleć we wrześniu.

Nie możemy sobie poradzić z… hm… w ciągłej dyskusji jakże ważki problem: wybór koloru koszulek. A i mamy strasznie dużo kreatywności w zespole – za dużo kreatywności szkodzi.

Smak sukcesu poczuliśmy, gdy… sukcesy… nie jesteśmy przesądni, ale nie chcemy zapeszać. Mamy ich już kilka, a opowiemy Wam o nich we wrześniu.

Rodzice mówią o nas… do nas: „znowu to harcerstwo, zabiera Ci czas i pieniądze…mógłbyś zrobić coś innego, odpocząć w końcu…”. Potem- mówiąc o nas: „Jesteśmy z Ciebie dumni! Mój syn/ córka robi niesamowite rzeczy!”

Powiedzonko, które tylko my rozumiemy…

słonko

numer rozkazu L 06/ 2011

Ale i tak nie zrozumiecie.

Największy oryginał w drużynie to… chyba jesteśmy konstelacją oryginałów, ale konkurs wygrywa jedyna, niepowtarzalna, w niezrozumiały dla zwykłego człowieka, ogarniająca wszystko- komendantka.

Znają nas z… Watry 2011- kojarzycie te ulotki, przypinki i uścisk dłoni komendantki?

Najważniejszy wyjazd w roku to… Watra?

Nie wyobrażamy sobie drużyny bez… komendantki

Nasze miejsce jest w… Funce, tam będzie nasza Watra i były niesamowite chwile na spotkaniach Komendy Watry, ale także cały teren województwa Kujawsko- Pomorskiego i miasta, z których są zaangażowani w przedsięwzięcie akademicy.

Jesteśmy świetni w… zarażaniu ideą – akademicki entuzjazm i wędrowniczy power to nasze specjalności, coś w czym jesteśmy ekspertami.

Poznasz nas po… pomarańczowym logo Watry, szaro- zielonych chustach i płomiennym logo Referatu Wędrowniczego Kuj- Pom oraz wręcz książkowemu logo Akademików.