Gdzie diabeł nie może…

Archiwum / 17. DH NS im Janusza Korczaka / 29.06.2012

Wszędzie jest nas pełno – 17. DH NS im Janusza Korczaka przy Zespole Szkół Specjalnych w Żninie.

Powstaliśmy na podwalinach działającej dawniej w naszej szkole 17. DH NS im. Janusza Korczaka, czyli reaktywowaliśmy się dzięki naszym druhnom, które harcerstwo mają we krwi.

Jesteśmy drużyną, bo wszystkie działania podejmujemy wspólnie pod kierunkiem naszych druhen Grażynki i Tereni oraz druha Tomka – i zawsze jest wesoło.

Najfajniejszy był obóz – mamy nadzieję, że kiedyś pojedziemy, na prawdziwy obóz harcerski, na razie pozostaje on w sferze naszych marzeń.

Jesteśmy wyjątkowi, bo zawsze można na nas liczyć.

Wyczyn dla nas to udział przedstawicieli w Zlocie na 100-lecie harcerstwa we Lwowie i większej grupy w Krakowie.

Nasi weterani obecnie kończą Szkołę Zawodową i jeszcze do nas zaglądają.

Nie możemy sobie poradzić ze zdobyciem funduszy na prawdziwy obóz harcerski.

Smak sukcesu poczuliśmy, gdy zostaliśmy wybrani na spotkanie z Rzecznikiem Dziecka, Panem Markiem Michalakiem, który bywa gościem na Zlotach NS w Funce.

Rodzice mówią o nas włóczykije, bo ciągle gdzieś jeździmy, wszędzie jest nas pełno.

Powiedzonko, które tylko my rozumiemy, gdzie diabeł nie może tam druhny posłać, a wszystko załatwią.

Największy oryginał w drużynie to Mikołaj, który zawsze jest zdziwiony tym co się dzieje i zawsze wszędzie jeździ.

Znają nas z udziału w Zlotach i wyjazdach po Betlejemskie Światło Pokoju. Nasi przedstawiciele wręczali prezenty Biskupowi, kustoszowi Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, wspólnie z druhną Naczelnik ZHP Małgorztą Sinicą.

Najważniejszy wyjazd w roku to Zlot w Funce i wyjazd po Betlejemskie Światło Pokoju na Głodówkę.

Nie wyobrażamy sobie drużyny bez naszych druhen i druha.

Najczęściej opowiadana anegdota, to ta o zamówieniu w restauracji we Lwowie przez Norberta tamtejszego specjału, którym okazała się jedna morela w cenie co najmniej dużej porcji lodów.

Nasze miejsce jest w drużynie wśród przyjaciół.

Jesteśmy świetni w organizowaniu wyjazdów na ostatnią chwilę.

Poznasz nas po naszych autorskich piosenkach, układanych zawsze wspólnie na różne okazje.

17. DH NS im Janusza Korczaka