I lekarz spojrzy na Ciebie jak na wariata

Archiwum / 12.05.2008

Przejście 100 km w 24 h jest prawdziwym wyzwaniem, nawet jeśli odbywa się na leśnych duktach i miękkim podłożu. Ale jeszcze większym wyzwaniem jest ukończyć rajd właśnie wtedy, kiedy uważasz, że osiągnąłeś swoje maksimum! Rajd „Setka” jest do przejścia dla każdego – niezależnie czy w deszczu, czy w słońcu. Zapraszamy na Mazury!

Oddajemy głos organizatorom, którzy znają sprawę najlepiej:

Jeśli chcesz sprawdzić swoje możliwości, na co Cię tak naprawdę stać i jak silny jest Twój charakter, to właśnie nadarza się ku temu okazja. Jest to druga edycja Rajdu "Setka", na którym Twoim zadaniem będzie przejście jak największej liczby kilometrów w ciągu 24 godzin, ostateczną metą jest 100 km. Sprawdź sam, jak jesteś wytrwały.

Jednym z celów "Setki" jest promowanie turystyki pieszej jako aktywnego wypoczynku oraz naszego regionu, ale i dobra zabawa. Rajd odbywa się na Mazurach i jest to jedyne takie przedsięwzięcie na tych terenach. Ideą rajdu jest sprawdzenie własnych możliwości, podjęcie się tego wzywania, jakim jest przejście 100 km w czasie 24 h.

Pewnie myślisz, że "Setka" jest tylko dla prawdziwych twardzieli i piechurów. Nic bardziej mylnego, to impreza dla wszystkich. W poprzedniej edycji na kilkudziesięciu uczestników całe 100 km udało się przejść tylko trzem osobom, w tym jednej dziewczynie, która ostatnie 3 kilometry przebiegła, ponieważ zaczął padać ostry deszcz, co za wyczyn?! Każdy uczestnik rajdu jest zwycięzcą, zwycięzcą samego siebie i swoich słabości, ponieważ stawił czoła niesamowitemu wyzwaniu i nie zależnie od przebytych kilometrów należy mu się szacunek i uznanie. Stań do walki bez uprzedzeń i kompleksów. Spróbuj, bo naprawdę warto!

Impreza jest skierowana do wszystkich chętnych, którzy ukończyli 15 rok życia i w swoim patrolu będą mieli pełnoletniego opiekuna. Jest to impreza organizowana przez harcerzy, jednak w tym roku postanowiliśmy się otworzyć i zaprosić ludzi z zewnątrz naszej organizacji. Więcej na temat uczestnictwa w regulaminie imprezy, który należy uważnie przeczytać.

Zapewniamy super zabawę w pięknym rejonie Polski, jakim są Mazury, trasa prowadzi polami, lasami oraz brzegiem jeziora, dlatego piękne widoki i bliskość natury są gwarantowane. Takiej oferty nie znajdziesz nigdzie w Polsce.

Rajd "Setka" nie jest imprezą komercyjną, dzięki czemu jest „na każdą kieszeń”: harcerze płacą 15 zł, a osoby niezrzeszone – 20 zł.

Impreza odbywa się pod patronatem Na Tropie oraz Gazety Giżyckiej.

Organizatorami „Setki” jest Komenda Hufca ZHP w Giżycku, 13 Militarno-Survivalowa Drużyna Starszoharcerska "Zielone Berety" oraz 26 Grunwaldzka Drużyna Starszoharcerska "Wikingi".

Więcej informacji na stronie imprezy: http://rajdsetka.fm.interia.pl