LAS 2014

Wydarzenia / Piotr Górniak / 19.08.2014

Co można robić przez ostatnie dwa tygodnie wakacji? Można opalać się na plaży, siedzieć w domu albo można… pojechać na LAS!

Kiedy: 19-29 sierpnia

Gdzie: Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy „Korzkiew”, Przybysławice k. Krakowa

Zgłoszenia: do 31 maja, formularz zgłoszeniowy

Koszt: w zależności od kursu − od 270 zł do 350 zł

Stronawww.zkkwierchy.pl/las2014

Facebookwww.facebook.com/events/859637030730251

Kontakt: [email protected]

LAS, czyli Letnia Akcja Szkoleniowa, to największe wydarzenie Chorągwi Krakowskiej jeśli idzie o kształcenie. Przez 10 dni dziesiątki, a nawet setki ludzi będą zdobywać wiedzę i umiejętności potrzebne na instruktorskiej ścieżce.

Co mamy do wyboru? Praktycznie wszystkie możliwe kursy, jakie można zrobić w ZHP. Od przewodnikowskiego, przez drużynowych wszystkich pionów, na tym dla przyszłych kształceniowców i programowców kończąc. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

„O nie, nauka w wakacje?!” − pewnie pomyśleli niektórzy. Może to nauka, ale niekoniecznie taka, jak w szkole. Kształcenie na LASie doskonale wpisuje się w harcerską metodę nauki poprzez działanie. Zajęcia to nie siedzenie 45 minut w ławce i słuchanie wykładu, tylko zdobywanie wiedzy poprzez korzystanie z niej w praktyce. Po co marnować czas na zakuwanie, skoro wiedzę można wykorzystać lepiej, w działaniu?

Wybierając się na LAS (i oczywiście dokonując terminowo wpłaty) mamy zapewniony nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, dyplom ukończenia i tyle pozytywnej energii, że przez cały rok jej nie zużyjecie. Gwarantuję wam to.

Piotr Górniak - uczeń pierwszej klasy liceum. W harcerstwie od 10 lat. Interesuje się ratownictwem medycznym oraz historią. Lubi czytać, rozmyślać nad sensem wszechświata i żelki.