Na Sejm!

Archiwum / 23.10.2006

Od niedawna znamy już datę Zjazdu Nadzwyczajnego ZHP. Zjazdu, który nie tylko „będzie dyskutował”, ale którego zadaniem będzie dokonanie ewentualnych zmian w Podstawach Ideowych (a więc może także w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim). Dlatego już teraz warto na ten temat dyskutować w wędrowniczym gronie.

Termin ustalony 21 października przez Radę Naczelną to 1-3 czerwca 2007.

To ważne, żeby ten Zjazd odbył się jeszcze przed stuleciem skautingu, przed 1 sierpnia 2007, kiedy każdy zuch, harcerz i wędrownik będzie odnawiał swoje Przyrzeczenia Harcerskie. Ważne, by robiąc to, miał świadomość, że odnowione Przyrzeczenie nie ulegnie zmianie za dwa miesiące decyzją Zjazdu Nadzwyczajnego. Przed Zjazdem jednak w każdym hufcu i w każdej chorągwi powinna się odbyć instruktorska dyskusja na tematy, nad którymi obradował będzie Zjazd. Termin jednej z nich – w Chorągwi Wielkopolskiej – jest już znany. W dniach 3 – 5 listopada 2006 instruktorzy i instruktorki spotkają się, by przedyskutować to, czy potrzebne są nam zmiany w Prawie i Przyrzeczeniu. A także wziąć udział w wielu ciekawych zajęciach:

– Jak skutecznie promować swoje środowisko harcerskie?

– Drużyny wiejskie – skuteczne sposoby pozyskania pieniędzy na ich działalność. Jak zorganizować je do działania?

– Jak wyjechać na Zlot ZHP „Kielce 2007”

– Jak napisać konstytucję drużyny?

– Wyprawa wędrownicza na Jamboree 2007 – czy jeszcze mamy szansę pojechać?

– Jak skutecznie promować swój hufiec?

– Szczep – sprawdzony patent na sukces wychowawczy.

– Jak zdobyć pieniądze na działalność drużyny/szczepu.

zajęcia przygotowane przez referaty metodyczne

pwd. Helena Anna Jędrzejczak