Na Tropie – Reaktywacja

Archiwum / 30.08.2006

Ostatni rok dla naszej redakcji nie był najlepszy. Jednak pragniemy wszystkich zapewnić, że informacje o naszej śmierci są przesadzone.

Od września Na Tropie rusza pełną parą z nowymi działami takimi jak „Tropy przed nami” – zawierające zapowiedzi wydarzeń wędrowniczych (zarówno, rajdów jak i innych przedsięwzięć) na które warto pojechać z drużyną lub patrolem.

Pojawi się również rubryka „Byłem, widziałem”, w której będziecie mogli przeczytać relacje z wypraw i imprez o niekoniecznie harcerskim profilu, które jednak mogłyby zainteresować wędrowników ze względu na swą specyfikę (relacje z rajdów ekstremalnych, w których brali udział harcerze, czy wypraw w różne ciekawe miejsca na ziemi, których członkami byli wędrownicy, bądź też po prostu znani podróżnicy)

Pojawi się również rubryka sprzętowa w której będziemy publikować testy sprzętu, które pozwolą wędrownikom na wybór najlepszego dla siebie zarówno pod względem jakościowym jak i cenowym sprzętu.

Co prawda ciekawość to pierwszy stopień do piekła, jednak uważamy, że warto wiedzieć co wędrowniczego dzieje się w innych chorągwiach; jakie szkolenia czy zmiany kadrowe mają miejsce w innych referatach, jak również  czym mogą się one pochwalić przed innymi (bo przecież wszyscy mamy jakieś sukcesy, których chcielibyśmy obwieścić całemu światu). Dlatego też od wrześniowego numeru pojawi się dział „Wieści z terenu”, które pozwolą Wam tą ciekawość zaspokoić.

Redakcja Na Tropie to przede wszystkim tworzący ją ludzie. Nie są to mityczni redaktorzy z Głównej Kwatery, siedzący na etatach i wyrabiające dziennikarskie normy ale instruktorzy i wędrownicy ze środowisk wędrowniczych z całej Polski. Naszym celem jest by Na Tropie jak najlepiej odzwierciedlało na swoich łamach to co dzieje się w wędrowniczym świecie na terenie całej Polski. Dlatego zapraszamy do pracy w redakcji wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił jako harcerscy dziennikarze.