Nic nie zastąpi zastępów

Jestem w Związku / Piotr Górniak / 04.10.2014

Powstał kolejny poradnik wydany przez Główną Kwaterę, tym razem odnoszący się do systemu małych grup.

„Nic nie zastąpi zastępów” to poradnik przygotowany z myślą o zastępach w drużynach harcerskich, starszoharcerskich i wielopoziomowych. Choć nie dotyczy stricte metodyki wędrowniczej, na pewno zainteresuje instruktorów pracujących z harcerzami i HS-ami.

Publikacja porusza takie tematy jak: „Jak podzielić drużynę na zastępy?”, „Jak szkolić i wychowywać zastępowych przez zastęp zastępowych?”, „Gdzie szukać pomocy?”. Pokazuje też najczęstsze błędy popełniane w pracy z systemem zastępowym i radzi, jak ich unikać.

Całość dostępna jest w serwisie ISSUU.com: „Nic nie zastąpi zastępów”

Nic nie zastąpi zastępów

Piotr Górniak - drużynowy 335 KDSH Niewidzialni oraz zastępca szefa hufcowego Harcerskiego Klubu Ratowniczego. Uczeń drugiej klasy liceum. Wielki miłośnik poezji Zbigniewa Herberta, żelków, historii oraz ratownictwa medycznego.