Poznacie nas po śmiechu

Archiwum / 1 Kwidzyńska Drużna Wędrownicza / 07.07.2013

Chętnie opowiedzą Wam głupi dowcip, ale możecie też z nimi wybrać się na wędrówkę – bo wędrówka to coś, co kochają najbardziej. Poznajcie 1 Kwidzyńską Drużynę Wędrowniczą.

Powstaliśmy… próbę drużyny zamknęliśmy 20 stycznia 2013 r., więc jesteśmy świeżą drużyną, ale bardzo aktywną i szukającą pomysłów na coraz to nowe przygody!

Jesteśmy drużyną, bo… przede wszystkim dlatego, że 5 harcerzy z drużyny harcerskiej postanowiło zrobić coś dla siebie, to znaczy założyć pierwszą w Kwidzynie drużynę wędrowniczą i spełniać się w innych aspektach tego harcerskiego życia, czyli służbie i wyczynie.

Najfajniejszy był obóz… będzie obóz tegoroczny – idziemy na obóz wędrowny do Szwecji!!!

Jesteśmy wyjątkowi, bo… u nas każdy jest sobą, mamy wiele indywidualności i różnych umiejętności, ale nie dzielimy się przez to, a wręcz przeciwnie – łączymy to i wtedy nasza drużyna jest mocna w każdej dziedzinie.

Wyczyn dla nas to… wędrówka. Pokochaliśmy wędrować, na wędrówkach wiele się dzieje i drużyna się bardzo scala!

Nasi weterani aktualnie są… przyszłością…

NTS_wakacyjny_Kwidzyn_3

Nie możemy sobie poradzić z… czasem… to znaczy z dojazdami ze szkół  czy z ustaleniem jednej godziny, tak by byli wszyscy – jest nas 14 w drużynie, ale skład na każdej zbiórce jest inny….

Smak sukcesu poczuliśmy, gdy… przeszliśmy pierwszą wędrówkę. Cały hufiec jechał autobusem do Prabut (24 km), a my pieszo – i doszliśmy! I potem jeszcze się wspólnie z nimi bawiliśmy!

Spaliliśmy się ze wstydu, gdy… okazało się, że na uroczystościach 11 listopada (gdy jeszcze byliśmy drużyną próbną) za szybko uciekliśmy z pochodu ze sztandarem hufcowym…

Powiedzonko, które tylko my rozumiemy… PROKUAŁA. Albo Ciekawostka nr… da się klaskać pod wodą… weź poluzuj desanta… nadworny…

Największy oryginał w drużynie to… każdy jest inny i każdy jest oryginalny, jako drużynowy staram się pozwalać każdemu na rozwijanie jego zainteresowań ale też namawiam taką osobę do nauczenia trochę innych.

Jesteśmy znani z… ucieczek! Wędrówek, jesteśmy pomocni, głupich kawałów, sucharów opowiadanych na Szałamai, samowystarczalności.

Najważniejszy wyjazd w roku to… obóz wędrowny do Szwecji!!!

NTS_wakacyjny_Kwidzyn_2

Nie wyobrażamy sobie drużyny bez… naszej harcówki, bez wędrówek, bez zabawy i śmiechu.

Najczęściej opowiadana anegdota… Pierwsza wędrówka do Prabut i historia PROKUAŁA.

Nasze miejsce jest w… drodze…

Jesteśmy świetni w… strzelaniu, odnajdywaniu drogi, językach obcych, gotowaniu na ogniu, pływaniu na kajakach, wspinaczce, rozkręcaniu imprez (DJ Maciek), survivalu, szukaniu dziury w całym.

Poznasz nas po… śmiechu i po plecakach zapakowanych jak cygański tabor.