PR LAB Ostrów Wielkopolski

Wydarzenia / Piotr Górniak / 13.06.2014

Umiejętności promocji i budowania wizerunku w dolnych strukturach, nie oszukujmy się, kuleje. A zadaniem PR LABu jest to zmienić.

Termin: 13-15 czerwca

Miejsce: Ostrów Wielkopolski, III LO, ul. Wojska Polskiego 17

Zgłoszenia: do 31 maja TUTAJ

Koszt: 55 zł

Facebookwww.facebook.com/events/398244306981212

Kontakt: [email protected], tel. 509640694; [email protected], tel. 798250836

pr lab

Coraz mniejsza liczba dzieciaków dołącza do drużyn po naborach i innych akcjach mających zareklamować harcerstwo. Coraz więcej rodziców nie chce puszczać swoich dzieci na zbiórki i biwaki, bo „nie będziesz marnował czasu tylko na zabawę”. Wszystko to dlatego, że nie widzą i nie wiedzą, czym tak naprawdę jest ZHP. Bądź widzą, ale w negatywnym świetle. Bo ktoś uznał, że wrzucenie zdjęć z biwaku, na których harcerze biegają z siekierami, rozebrani do pasa, to wspaniały pomysł, bo przecież „ukazuje naszą radość”.

Niestety, spora część drużynowych i innych osób z „pierwszej linii frontu” słowo „promocja” zna tylko z supermarketów, a za idealny wizerunkiem ZHP uważa harcerstwo militarne. Właśnie dlatego powstał PR LAB. Pierwsza edycja warsztatów odbyła się w Krakowie w styczniu tego roku i od tamtego czasu, specjaliści ze wszystkich dziedzin związanych z wizerunkiem i PR pojawiają się w kolejnych miejscach, by szkolić i działać u podstaw.

„Przede wszystkim nowe, innowacyjne podejście do pojęcia kursu.” − mówi Tomasz, uczestnik krakowskiej edycji, zapytany o to, co najlepiej wspomina. „Jego nowoczesność, super integracja uczestników z kadrą i świetnie wyszkolona kadra. No i dużo komputerów. A z zajęć, to te o video”

pr lab1

Najbliższa edycja odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim w dniach od 13 do 15 czerwca. Żeby móc w niej uczestniczyć, należy do 31 maja wysłać formularz zgłoszeniowy na adres [email protected] oraz dokonać wpłaty na konto organizatora, czyli Hufca Ostrów Wielkopolski.

A co jeżeli nie mam wtedy czasu/pieniędzy/jest za daleko? Nic nie szkodzi! Na stronie promocja.zhp.pl podana jest rozpiska gdzie i kiedy odbywają się najbliższe warsztaty. Jak już wspomniałem, organizowane są w całej Polsce, od Szczecina po Śląsk, więc nie ma obaw o to, że będzie za daleko.

pr lab2

Piotr Górniak - przyboczny 335 KDSH Niewidzialni. Uczeń pierwszej klasy liceum. Miłośnik poezji Zbigniewa Herberta, żelek, historii i ratownictwa medycznego.