Rajd Grunwaldzki

Wydarzenia / Aleksandra Bernat / 03.07.2014

Rajd Grunwaldzki to przykład na to, że nawet najmniejsze zakątki naszego kraju są niebywale urokliwe i nie trzeba wydawać fortuny, aby stracić oddech z zachwytu nad tym, co jest nasze – polskie.

Termin: 3-7 lipca

Miejsce: pogranicze województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego

Zgłoszenia: do 31 maja, link do ankiety aplikacyjnej

Koszt: 66 zł

Strona internetowa rajdu: www.rajdgrunwaldzki.zhp.pl

Funpage rajdu: www.facebook.com/zhp.rajdgrunwaldzki

16 województw, 380 powiatów, 913 miast, 2479 gmin – tak w liczbach wygląda nasz kraj. Każda z nich kryje za sobą coś niezwykłego, często tajemniczego, nieodkrytego tak, jak każde miasto, miasteczko, wieś. Każdy skrawek powierzchni Polski ma swoją niepowtarzalną, zaskakującą historię. Jest ktoś, kto chce pomóc ci  odkryć chociaż 3/16 z 312 679 km². Są to organizatorzy kolejnej edycji Rajdu Grunwaldzkiego.

Zdjęcie 1

Kilka słów od człowieka dobrze poinformowanego, będącego w samym środku tego, co przed nami, czyli rzecznika prasowego rajdu, pwd. Bartłomieja Walkowskiego: „Tegoroczna edycja to niesamowicie wiele nowości, jakich nie znajdziecie na żadnym innym rajdzie w Polsce. Questing, storytelling i gryfikacja − te na pozór obco brzmiące nazwy sprawią, że tegoroczny Rajd Grunwaldzki na długo zapadnie w pamięci każdemu z was, a doświadczenie jakie zdobędziecie przyda wam się w wielu dziedzinach harcerskiego życia, ale nie tylko. To oczywiście nie koniec niespodzianek w tej edycji rajdu, ale nie wszystkie możemy wam zdradzić.”

Zdjęcie 2'Zdjęcie 2

Zwiedzać możemy nie tylko podczas wędrówki pieszej. Malownicze tereny północnej części Mazowsza, Ziemi Lubawskiej, Ziemi Dobrzańskiej, a także północnych Mazur aż do Grunwaldu, będziecie mogli podziwiać podróżując rowerem, kajakiem, a nawet koleją.

Zdjęcie 3Rajd Grunwaldzki możesz śmiało potraktować jako wyczyn. Jest to niebywała okazja do zdobycia nowych sprawności, znaków służb czy Grunwaldzkiej Odznaki Turystyczno-Krajoznawczej, której regulamin znajdziesz TUTAJ.

Do zobaczenia na szlaku!

Zdjęcie 4Zdjęcie 4'

Aleksandra Bernat - drużynowa 4 DSH „Wilki” oraz uczennica 2 klasy liceum. Po godzinach lubi piec, gotować, jeździć na rowerze, obejrzeć dobry film oraz tworzyć coś z niczego.