Rajd Scenariusz

Wydarzenia / Piotr Górniak / 09.05.2014

Prawdziwi weterani w organizacji rajdów, Szczep Pikującego Orła, przygotowują coś zupełnie nowego. „Scenariusz” to coś dla ludzi, którzy sami chcą tworzyć to, w czym biorą udział.

Organizator: Szczep Pikującego Orła, Hufiec ZHP Kielce – Południe

Termin: 9-11 maja 2014 r.

Miejsce: województwo świętokrzyskie

Strona rajdu: www.rajdscenariusz.pl

Facebook: www.facebook.com/rajdscenariusz

Zgłoszenia: w terminie do 6 kwietnia 2014 r. tutaj

Koszt: 35 zł

rajd_scenariusz_01

Walory edukacyjne rajdu: Jak poradzisz sobie, kiedy musisz dostać się na zbiórkę po drugiej stronie rzeki, a tu wszystkie mosty wysadzone?

Organizatorom, którymi są instruktorzy kieleckiego Szczepu Pikującego Orła, na pewno nie brak doświadczenia w przygotowywaniu tego typu przedsięwzięć. Mają za sobą już 5 edycji rajdu „Kryptonim”, oraz 25 (!) rajdu „Bastion”.

W rajdzie najważniejsi są uczestnicy. Nie, to nie jest kolejny chwyt reklamowy. To uczestnicy, pokonując trasy przeznaczone dla trzech pionów (harcerze, HS i wędrownicy), będą tworzyć specyficzną atmosferę i pisać tytułowy scenariusz.

Jak na razie organizatorzy nie ujawniają zbyt wielu informacji, więc moim moralnym obowiązkiem jest zachęcić Was, do śledzenia strony rajdu oraz fanpage’a na Facebooku, gdzie informacje będą pojawiać się na bieżąco.

rajd_scenariusz_02

Oto i siedmiu (no dobra, siedmioro) wspaniałych. To przez nich nie będziecie mieli okazji się nudzić.

Z czym do ludzi?

Każdy patrol powinien zabrać ze sobą:

• apteczkę;
  • mapę z zaznaczonymi szlakami turystycznymi;
  • busolę;
  • latarkę (hardkorzy mogą wziąć pochodnie);
  • sprzęt zwiększający szanse przetrwania poza cywilizacją (nie, maczety nie trzeba);
  • coś, co pozwoli utrzymać kontakt z tą cywilizacją (najlepiej komórki, ale jeżeli wolicie gołębie pocztowe…);
  • aparat fotograficzny i kabel do komputera;
  • namioty;
  • kompletne umundurowanie;
  • legitymacja/dowód osobisty;
  • butle do gotowania;
  • niepełnoletni uczestnicy – zgody rodzicieli.

Ale, jako że organizatorzy to przemili ludzie, w zamian zapewniają:

• plakietkę rajdu,
  • transport namiotów i miejsce na ich rozbicie,
  • dostęp do wody;
  • ubezpieczenie NWW;
  • przygodę, uśmiech oraz nowe znajomości;
  • a dla zwycięzców nagrody.
rajd_scenariusz_03

Organizatorzy twierdzą, że na tym zdjęciu jest zwierze. Bzdura. Przecież widać, że to pancerz bojowy XV88 (Jeżeli wiesz o co chodzi, Imperator jest z Ciebie dumny)

Piotr Górniak - uczeń pierwszej klasy liceum. W harcerstwie od 10 lat. Lubi czytać (wszystko, naprawdę wszystko), interesuje się ratownictwem medycznym oraz historią. A tak w ogóle to lubi żelki.