Razem po zdrowie

Archiwum / 14.12.2009

Po raz pierwszy w historii świata podczas Zlotu ZHP Harcerska Szkoła Ratownictwa zajęła się organizacją jednego z gniazd programowych – „Razem po zdrowie”. Zapraszamy Was do odwiedzenia nas podczas Zlotu, zapraszamy Was na zajęcia i zapraszamy Was do współpracy.

Już za 8 miesięcy na krakowskich Błoniach rozpocznie się Zlot ZHP – impreza ma zgromadzić 10 tysięcy młodych ludzi, których czas wypełni program realizowany w 6 miejscach. Jednym z nich jest gniazdo programowe „Razem po zdrowie”: dziennie mamy zamiar realizować zajęcia dla 1200 osób – nieprzetartego szlaku, zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników.

Mamy mnóstwo pomysłów – chcemy zaprosić inne organizacje związane z nauczaniem pierwszej pomocy i promocją zdrowego trybu życia, zorganizować wieczorne spotkania z ciekawymi gośćmi, lekarzami, sportowcami, chcemy każdego wędrownika na zlocie nauczyć resuscytacji i obsługiwania automatycznego defibrylatora zewnętrznego, zorganizować wielką grę ratowniczą, grę miejską, zajęcia na Uniwersytecie Medycznym, rowerowe wycieczki po Krakowie, zbiórkę krwi, kawiarenkę ze zdrowym jedzeniem, zajęcia o chorobach i uzależnieniach, kursy pierwszej pomocy HSR.

Poszukujemy programowców – wędrowników do prowadzenia zajęć, niekoniecznie związanych z HSR. Obszary, w jakich będziemy tworzyć program, to oczywiście pierwsza pomoc, profilaktyka chorób i uzależnień, zdrowa żywność, aktywność fizyczna i wszystko, co z tym związane. Poszukujemy prowadzących zajęcia pasjonatów, którym przyjemność sprawi zrobienie zajęć z czegoś, na czym się znają i czym się interesują. Poszukujemy pozyskiwaczy środków, organizatorów wieczornych atrakcji, koncertów, prowadzących spotkania z gośćmi, promujących nasze gniazdo, a nawet takich, którzy chcieliby je tylko zbudować – chętnie poznamy każdego i każdemu pomożemy znaleźć coś ciekawego do zrobienia.

Pomóc nam zgodzili się przede wszystkim instruktorzy HSR, ale i ludzie z HSR związani, nasi znajomymi, znajomymi znajomych, tacy, którzy interesują się pierwszą pomocą i zdrowiem, albo tacy, którzy chcą jechać na Zlot i w naszym gnieździe programowym znaleźli swoje miejsce.

Zapraszamy Was w odwiedziny! Na pewno znajdziecie punkty programu specjalnie dla wędrowników, zapraszamy Was do współpracy – jeżeli nie możecie znaleźć swojego miejsca na Zlocie, a chcecie koniecznie na nim być, na pewno znajdzie się coś dla Was w naszym gnieździe. Takiej imprezy nie można przegapić! Piszcie na [email protected] .

phm. Anna Mazurczak – członkini szefostwa Harcerskiej Szkoły Ratownictwa, organizatorka gniazda programowego „Razem po zdrowie” na nadchodzącym Zlocie ZHP w Krakowie.