Rex znaczy król

Archiwum / 30.08.2006

No to mamy nowego szefuńcia. Bez pokłonów, Rex znaczy król ale ale bez przesady, ogrom pracy przed nim i przed nami.

phm. Marek Piegat- nowy szef Zespołu Wędrowniczego Wydziału Metodycznego GK ZHP
ZespółWędrowniczy Głównej Kwatery w nowy rok harcerski wkracza zmieniony. Dotychczasowy kierownik Zespołu – druh Łukasz  Czokajło przekazał swoją funkcję. Pełniącym obowiązki kierownika został phm. Marek „Rex” Piegat. Druh Marek będzie pełnił swoją funkcję do czasu powołania nowego kierownika Zespołu Wędrowniczego. Rex bo tak powszechnie określa się wcześniej wsopmnianego "druha Marka" pochodzi z hufca Gniezno, jest kierownikiem Referatu Wędrowniczego Chorągwi Wielkopolskiej. W Zespole Wędrowniczym druh Marek odpowiada za projekt „Wyprawa Wędrownicza” oraz jest redaktorem naczelnym Internetowego Magazynu Wędrowników „Na Tropie”. Rex swoją karierę harcerską rozpoczynał w drużynie jeździeckiej, do dziś jeździ konno. Był prekursorem zastosowania komputerów i Internetu w działaniach harcerskich – do dziś szczyci się wykonanym komputerowo śpiewnikiem szantowym, w czasach kiedy nikt z nas nie słyszał jeszcze o programie Word. Marek jest sternikiem jachtowym, płetwonurkiem, pasjonuje się wspinaczką skałkową, skakał ze spadochronem. Na swoim koncie ma Kurs Działań Specjalnych „Trawers”. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, jest absolwentem aplikacji prokuratorskiej. Wielbiciel twórczości Terryego Pratchetta. Uczestnicy VI Wędrowniczej Watry poznali go jako komendanta biwaku trzeciego. W imieniu redakcji „Na Tropie” serdecznie dziękujemy druhowi Łukaszowi za wkład pracy włożony w rozwój ruchu wędrowniczego a druhowi Markowi życzymy szerokiej drogi.
Anna Błaszczak