Sfrustrowany set

Archiwum / 10.03.2012

Już starożytni wiedzieli, że na frustrację najlepsza muzyka. Gajusz Nowiusz pisał: „Ego audire musica cum sum iratus”. Dlatego przedstawiam Wam moją listę piosenek na gorszy humor.

 

1. Relax, Take it Easy – pierwszy singel promujący debiutancki album Miki – Life in Cartoon Motion. Mika (Michael Holbrook Penniman) jest libańskim muzykiem, wykształconym wokalnie przez rosyjską śpiewaczkę operową. Występował m.in. w Royal Opera House. W 2007 roku wydał swój pierwszy album. Wszystkie piosenki są napisane i skomponowane przez niego osobiście.

 

2.Następny utwór pochodzi od Jacka Johnsona, o którym przeczytać możecie tutaj: http://natropie.zhp.pl/index.php/z-muzoteki-duzego-fotoedytora-%E2%80%93-jack-johnson/

Jego utwory idealnie się nadają na kiepski humor, w szczególności Good People

 

3. Jamie Woon- brytyjski wokalista, producent i kompozytor. Zadebiutował w zeszłym roku płytą Mirrorwriting. Jego styl to R&B.

 

4. Piosenka napisana przez Erica Idle specjalnie dla filmu Monty Python’s Life of Brian. Błyskawicznie stała się popularna. Doskonale poprawia humor.

http://www.youtube.com/watch?v=rF-4J1f2wqQ

 

5. Carlosa Santany myślę, że nie trzeba nikomu przedstawiać. A jeśli trzeba, to niech zrobi to za mnie jego gitara… Song of the wind.

 

6. W 2007 roku powstał film Seana Penna Into The Wild. Muzykę do niego została nagrana przez wokalistę Pearl Jam- Eddiego Veddera. Jest to według mnie najlepszy soundtrack stulecia. Society.

 

7. Zespół Blur powstał w 1989 roku. Od tego czasu wydali 7 albumów studyjnych. Założyciel zespołu jest także ważną postacią w Gorillaz. Polecam dobrą kawę i telewizję. Coffee and TV

http://www.youtube.com/watch?v=6oqXVx3sBOk

 

8. Tego wokalisty także nie muszę przedstawiać. Przed Państwem Bob Marley i Jamaica Rum.

 

9. When You Wish Upon A Star powstała na zamówienie wytwórni Disneya w 1940. Pojawiła się w adaptacji Pinokia i wkrótce została piosenką tejże wytwórni. W oryginale utwór wykonywany jest przez Cliffa Edwardsa

 

10. Stworzony został przez Damona Albarna i Jamie Hewletta całkowicie spontanicznie. Zespół istnieje od 1998. Utwór Hong Kong pochodzi z albumu D-sides.

http://www.youtube.com/watch?v=AUVr26-1OS8

 

Cała playlista: