Skauting w środkowej Europie – CEJ 2016

Jestem w Związku / Aleksandra Bernat / 16.09.2015

Czas na kolejne międzynarodowe skautowe wydarzenie! Niesamowita atmosfera braterstwa i przyjaźni. 4 sierpnia 2016 r. we Wrocławiu odbędzie się Central European Jamboree 2016.

logo_duze (Large)

Tradycja Central European Jamboree

Pierwszym wydarzeniem otwierającym tradycję Środkowoeuropejskiego Jamboree był zlot w Pradze w 1997 roku. Jednak był on ściśle związany z pierwszym Obozem Słowiańskich Harcerzy, który odbył się już w 1931 roku.

Central European Jamboree odbywa się co dwa lata i jest organizowane na przemian przez Magyar Cserkészszövetség, Słowacki skauting, Junák – Český Skaut i Związek Harcerstwa Polskiego. Teraz czas na nas. Zlot potrwa od 4 do 14 sierpnia.

Czym będziemy zachwycać turystycznie ?

Nie bez powodu impreza odbędzie się we Wrocławiu, gdyż właśnie temu miastu przyznano tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Niesamowite miasto artystycznych atrakcji na pewno będzie w tym okresie żyło pełnią swoich kulturalnych walorów. To sprawia, że Wrocław idealnie pasuje do hasła tegorocznego Środkowoeuropejskiego Jamboree – „The art of scouting”. Zlot zapewne będzie wypełniony sztuką, a w tym mieście na pewno jej nie brakuje.

Wrocław jest również stolicą Dolnego Śląska. Zlot promuje walory turystyczne tego regionu. Potężne zamki wybudowane na malowniczych wzniesieniach, zachwycające pałace, tajemnicze tunele i wiele przepięknych terenów do wędrówek. To oraz masa innych atrakcji czyni ten region szczególnym i niezapomnianym dla tego, kto będzie chciał go poznać.

Dwie możliwości uczestnictwa

W zlocie można uczestniczyć na dwa sposoby:

1. Jako zwykły uczestnik.
  • 10-osobowe patrole (9 uczestników + pełnoletni opiekun)
  • 14-17 lat
  • cena: 750 zł
  1. Międzynarodowa Kadra Pomocnicza (IST)
  • pełnoletniość
  • stopień instruktorski mile widziany (a przynajmniej otwarty)
  • znajomość języka angielskiego (minimalnie na poziomie B2)
  • cena: 400 zł

Kandydaci na uczestników w ramach zadania kwalifikacyjnego muszą zaprezentować swój patrol w jak najbardziej kreatywny sposób. Link do zgłoszenia TUTAJ.

Kandydaci na IST, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu, otrzymają zadanie konkursowe. Link do zgłoszenia TUTAJ.

Rekrutacja patroli trwa od 1 września do 31 października tego roku. Liczebność polskiego kontyngentu to 400 osób.

Śledź poczynania organizacyjne na bieżąco:

Zachęcamy do zapoznania się z:

Aleksandra Bernat - drużynowa 4 DSH „Wilki” oraz uczennica liceum. Po godzinach lubi piec, gotować, jeździć na rowerze, obejrzeć dobry film oraz tworzyć coś z niczego.