Stołeczne Jamboree!

Archiwum / 16.04.2011

168681_120453108028410_120446631362391_144539_2521759_nZdarza mi się wyobrażać sobie jakby to było, gdyby któregoś roku Światowe Jamboree zawitało do Polski. Szansę aby się o tym przekonać dają nam organizatorzy Zlotu Chorągwi Stołecznej ZHP.

Zlot odbywa się w dniach 11-12 czerwca 2011 r. (sobota – niedziela)

Drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze przybywają na zlot w sobotę 11 czerwca 2011 r. w godzinach porannych, a opuszczają go w niedzielę 12 czerwca 2011 r. o godz. 15.00

Program

Odkryj Warszawę, jakiej nie znałeś. Dotrzyj do wyjątkowych miejsc, w których bije puls stolicy. Poczuj magię obecną w Mieście Niezwyciężonym. Przeżyj prawdziwą przygodę. Poznaj przyjaciół. Pełnij służbę. Zakochaj się w Warszawie.

Czerwcowy zlot to dwa dni pełne harcerskiej przygody. Każdy zastęp może samodzielnie zaplanować, w których zajęciach weźmie udział.

Do Waszej dyspozycji oddajemy dziewięć ścieżek programowych:

Nocowanie

Drużyny nocują w miasteczku zlotowym na Polu Mokotowskim. Obszar zlotu podzielony został na dziewięć gniazd. Ze wstępnych obliczeń wynika, że w każdym gnieździe zamieszkają trzy hufce.

Śpimy w małych namiotach turystycznych – chyba, że koordynatorzy hufcowi zdecydują inaczej.

Koszt udziału

• Harcerze – 15 zł
  • Zuchy – 10 zł
  • Kadra pomocnicza – 10 zł

Podstawową jednostką rozliczeniową na zlocie jest patrol.

W przypadku drużyny harcerskiej patrol liczy 7-10 osób (łącznie z opiekunem pełnoletnim).

W przypadku gromady zuchowej patrol liczy 10-15 osób (łącznie z opiekunem pełnoletnim).

Od liczebności drużyny zależy, ile patroli wystawi do udziału w zlocie.

W ramach wpisowego każdy uczestnik zlotu (i członek kadry pomocniczej) otrzymuje:

• Plakietkę zlotu
  • Koszulkę lub chustę zlotową (jeszcze brak decyzji w tej sprawie)
  • Identyfikator
  • Obiad w sobotę
  • Lunch w niedzielę
  • Wrzątek 24h
  • Butelkowaną wodę mineralną
  • Opiekę medyczną
  • Ubezpieczenie
  • Atrakcyjny program, którego wartość wielokrotnie przewyższa wpisowe

Więcej informacji i atrakcji znajdziecie na stornie: http://2011.warszawa.pl/index.php?id=4