Velocipéd 2009

Archiwum / 25.05.2009

Nie karm konia, nasmaruj łańcuch! – Jeśli jeszcze nie wiesz, jak zainaugurować początek wakacyjnego szaleństwa – skorzystaj z niepowtarzalnej okazji – słowaccy skauci zapraszają na rajd rowerowy.

Gdzie i kiedy?

30 czerwca 2009 o godzinie 00:00 zastęp startuje z pierwszego punktu wyznaczonej dla niego trasy. Pierwsze dwa dni spędzamy w trasie – przed nami Słowacki Raj i Wołowskie Wierchy. Pod koniec drugiego dnia rozbijamy wspólne obozowisko. Biwak kończy się 3 lipca.

Kto?

*     harcerze i harcerki od 11 r. życia
*     w zastępach od 4 do 9 osób (w tym zastępowy)

*     po uzgodnieniu z drużynowym i organizatorem zastępowy nie musi mieć ukończonych 18 lat

*     organizatorem jest 3. hufiec A+B Uhrových Kežmarok

Zobacz! http://www.youtube.com/watch?v=oFkVGZpXDek , albo szukaj „scouting_velociped“

Jak?

Najlepiej zgłosić się do 8 czerwca na adres [email protected],
albo SMS-em na numer 00421 910 443 390,
albo listownie: Adam Brodanský, Nábrežná 2, 06001 Kežmarok, Słowacja

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko zastępowego, jego adres numer telefonu, e-mail, ilość osób w zastępie, jego nazwę, drużynę i nazwę hufca, kontakt do drużynowego.

Zastępowy otrzyma dokładne informacje o przebiegu Velocipédu, przygotowaniach do imprezy, możliwościach otrzymania sprawności rowerzysty, uzgodnimy stopień trudności trasy i pozostałe sprawy.

Za ile?

Koszt wpisowego to 8 euro.

Co zabrać?

każdy:

chęć przeżycia czegoś nowego,
rękawiczki
kask na każdą głowę (rowerowy, albo wspinaczkowy, może być metalowy)
wyposażenie potrzebne do spania i jedzenie na 1,5 dnia
ba… może przydałby się także rower

zastęp:

apteczka
sprzęt do zwykłej naprawy rowerów
mapa turystyczna, albo mapa rowerowa Magura Spiska – Pieniny
busola albo kompas
namioty – jeśli chcecie mieć coś nad głową

Rowery

Polecam rowery górskie. Przeważnie jeździć będziemy po rozbitych drogach asfaltowych, po których zwożone jest drewno, czasem drogami leśnymi lub polnymi. Rowery crossowe też są fajne.

Każdy rower musi być na imprezę dobrze przygotowany! Polecamy dwie kontrole stanu technicznego – 4 tygodnie przed imprezą (znaleźć wady itp.) a drugą 2 tyg. przed imprezą (skontrolować czy harcerze właściwie przygotowali rowery i dać im ostatnie polecenia dotyczące naprawy)

Dobrze jest zaopatrzyć się w bagażniki rowerowe – jazda z plecakiem na plecach to nic przyjemnego.

Organizatorzy

Zapewnią w czasie trwania imprezy mechanika rowerowego, na wypadek potrzeby poważniejszych napraw rowerów, opieka medyczna będzie także mobilna (pomoc na całym obszarze Velocipédu).