Wchodzimy w nowe formuły

Na Tropie Kultury / Maria Korcz / 10.03.2021

Wszystko wokół się zmienia śpiewał zespół Farba. Zmieniamy się i my. Redakcja Na Tropie uczestniczy w nowym formacie harcerskiej telewizji.

ZHP 360 kojarzyć możecie z programów ZHP Dobry wieczór i Niezbędnik Harcerski oraz realizacji transmisji z najważniejszych wydarzeń w organizacji, takich jak Zlot Betlejemski, zjazdy ZHP czy Gala Dnia Myśli Braterskiej. Niedawno wystartowała kolejny, nowy format- Harcerski Szlak. Pierwszy odcinek miał premierę 26 lutego. Program jest emitowany na Youtube i profilu ZHP na Facebooku w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Na harcerskim szlaku jest miejsce dla każdego, dlatego tworząc program, wzięto pod uwagę to, by był różnorodny. W repertuarze goszczą harcerskie newsy, rozmowy z ekspertami, relacje drużyn z całej Polski, najważniejsze wiadomości z organizacji, poradniki, a także… kącik czytelniczy.

Artykuły z Na Tropie są tylko jednym z elementów przeglądu prasy, oprócz naszego magazynu omawiany jest też kwartalnik Z perspektywy, Zuchowe Wieści i Czuwaj. Oprócz tego w każdym odcinku pojawia się polecenie książkowe.

Przegląd tekstów robię osobiście, a później zachęcam was do przeczytania

Bez zmian możecie nas czytać online, ale teraz także oglądać. Jest to pewnym przełomem, bo zazwyczaj nie pokazujemy swoich twarzy. Prowadzącą kącik jestem ja, autorka tego tekstu i zastępczyni redaktora naczelnego Na Tropie oraz szefowa działu Na Tropie Kultury. Przegląd tekstów robię osobiście, wybieram najciekawsze, czytam, a później zachęcam was do przeczytania. Zapraszam przed monitory na co dzień, by sięgać po nasze teksty i raz w miesiącu, na bardziej osobiste spotkanie, w odcinku Harcerskiego Szlaku.

I koniecznie dajcie znać, jeśli macie książkę lub tekst, którym chcecie się podzielić. Tymczasem dla wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli, poniżej pierwszy odcinek Harcerskiego Szlaku ze skromnym udziałem naszej redakcji.

Maria Korcz - drużynowa 93 Poznańskiej Drużyny Wędrowniczej, komendantka jednego z poznańskich szczepów, studentka ekonomii, w Na Tropie szefowa działu Na Tropie Kultury.