Zew Natury

Archiwum / Agnieszka Matusik / 30.06.2012

To jest z epoki kamieia łupanego!!! Tak zazwyczaj współczesny człowiek, posiadający najnowsze rozwiązania cywilizacyjne, wyraża swój ironiczny stosunek do rzeczy zacofanych technologicznie. Ale co by się stało, jeśli zabrałoby się mu wszystkie zdobycze techniki? Czy przetrwałby wśród natury tak, jak człowiek pierwotny?

Masz okazję sprawdzić to na własnej skórze, choć w nieco mniej ekstremalnym wydaniu. Pomoże w tym z pewnością podstawowy kurs przetrwania organizowany przez Schronisko Głodówka. Zajęcia poprowadzi Andrzej Piotr Ufir, ppłk rez. Wojsk Specjalnych.

Termin: 6-12 sierpnia 2012

Miejsce: Schronisko Głodówka w Bukowinie Tatrzańskiej

Koszt: 700 zł.

Wiek: ukończone 16 lat

Zakres kursu:
– teoria przetrwania,
– rozpalanie ognia,
– budowa podstawowych schronień,
– pozyskiwanie żywności,
– strzelanie (CZ, Glock, broń czarnoprochowa),
– korzystanie z technik linowych.

Warunki dodatkowe:

1. zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w kursie
2. wyposażenie:
– nóż lub mała maczeta,
– przeciwdeszczowa pałatka – namiot,
– rękawiczki skórzane

Liczba miejsc ograniczona!!!

Kontakt: [email protected]

Informacje na stronie internetowej: www.glodowka.com.pl

Agnieszka Matusik – HO, drużynowa 1 Tarnowskiej Wędrowniczej Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego „Czarna Jedynka”, członkini hufcowej Kapituły Stopni Wędrowniczych.