Na tropie poszukiwaczy przygód
Przed Wami nowy-stary dział „Na Tropie”, poświęcony tym, którym „nie wystarcza znajomość miejsca zamieszkania”; tym, których „ciekawi świat”. Dawny dział Byłem, Widziałem reaktywuje się pod nazwą Wyjdź w Świat. Będzie dalej, szerzej i jeszcze bardziej światowo!
Drodzy Wędrownicy, nie mamy wyboru. Musimy stale iść naprzód!
W magazynie wędrowniczym nie może zabraknąć miejsca na Wasze opowieści o marszach, wycieczkach, przejażdżkach, rejsach, lotach, pobytach…
Nosicie naramiennik? To już nic nie może Was zatrzymać. Skończyło się leniuchowanie, nie ma czasu na tkwienie w miejscu! Bo „wędrownika ciągnie siła nieprzeparta w dal na coraz to nowe, nieznane szlaki”[1]! I chociaż często rozmawiamy o tym, jakie znaczenia niesie ze sobą symbolika wędrownicza – że nie chodzi tu tylko o dosłowne bycie w drodze – to przecież nieprzypadkowo nasze zadanie pracy nad sobą ujęte jest w słowa o wędrowaniu. W końcu „wędrowanie to znacznie więcej niż przemierzanie kilometrów czy wytrwałość fizyczna”. I właśnie dlatego w magazynie wędrowniczym nie może zabraknąć miejsca na Wasze opowieści o marszach, wycieczkach, przejażdżkach, rejsach, lotach, pobytach…
Przed Wami nowy dział „Na Tropie”, poświęcony tym, którym „nie wystarcza znajomość miejsca zamieszkania”, tym, których „ciekawi świat”. Znajdziecie tu odpowiedzi na pytania dotyczące odległych miejsc, na przykład: „jak tam postrzega się podróżowanie?” (to już teraz, wystarczy przeczytać artykuły Piotra i Alicji). Mam nadzieję, że dział podsyci Wasze zainteresowanie odmiennym i odległym. A być może kogoś zainspiruje?
Ponieważ wędrowanie wiąże się z poznawaniem wielu interesujących ludzi, podróżniczy dział „Na Tropie” stanie się przestrzenią takich spotkań: będą pisywać tu autorzy z różnych środowisk i zakątków Polski (świata?), którzy podzielą się z Wami swoimi doświadczeniami.
A jeśli i Wy dzięki podróżowaniu przeżyliście niezapomnianą przygodę – wyjdźcie w świat ze swoją opowieścią (piszcie: [email protected]).
Nie musi być to historia podróży na drugi koniec świata, bo przecież, jak doskonale wiecie, „wędrownik spostrzega urok życia wszędzie, gdziekolwiek się znajdzie”.
[1] Ten i pozostałe cytaty pochodzą z Kodeksu Wędrowniczego
Agnieszka Powierska - dawniej była drużynową wędrowniczek, obecnie działa w namiestnictwie harcerek. Studiuje jeden z tych kierunków, których nazwy są nierozłącznie związane z pytaniem: „A co się po tym robi?”. Właśnie podjęła się prowadzenia działu „Wyjdź w Świat”.