Jamboree on the Trail

Jestem w Związku / Żaneta Rutkowska / 13.04.2019

Chcielibyście wykorzystać ciepłe dni i wybrać się pod namioty? To idealna okazja! Wędrówki, ciekawi ludzie, warsztaty, atrakcje dodatkowe i klimat lat 90. XX wieku. Pakujcie plecaki i zgłoście swój patrol już dziś!

Już po raz dziewiąty członkowie Chorągwi Gdańskiej ZHP organizują Zlot Wędrowników Jamboree on the Trail. W tym roku tworzą go 99 Gdańska Drużyna Wędrownicza Leniwce z Hufca Gdańsk-Śródmieście oraz Hufiec Lębork. Podczas tej dwudniowej przygody można doświadczyć trudu przebytej wędrówki, poznać niesamowitych ludzi, zdobyć nowe umiejętności, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Zgłoszenia na JOTT 2019 są otwarte do 1 maja

Tegoroczny zlot odbędzie się w Harcerskiej Bazie Obozowej Róża Wiatrów w Szklanej Hucie w dniach 11-12 maja 2019 r. Zgłoszenia na JOTT 2019 są otwarte do 1 maja. Jeśli zgłosicie się do 15 kwietnia, koszt uczestnictwa wyniesie jedynie 5 zł od osoby, a później 10 zł.

Motywem przewodnim zlotu są lata 90. XX wieku – zatem nie może zabraknąć strojów z tamtych lat. Niech na zlocie królują wszelkie jeansowe rzeczy jak: kurtki, spodnie, kamizelki, a także pstrokate i kolorowe koszulki i bluzki, a nawet szeleszczące dresy.

Wędrówki i zajęcia na JOTT

Specjalne atrakcje czekają już podczas wędrówki. Oprócz pięknych widoków i wspaniałych kompanów podróży będziecie mogli poznać nieco bliżej naturę. Kadra zlotu przygotowała trasy eksperckie, do których przejścia serdecznie zachęcamy. Jednocześnie przypominamy, że liczba tras jest ograniczona. Podczas wędrówek będą uczestnikom towarzyszyć specjaliści m.in. biolog i oceanograf. Opowiedzą oni o okolicy oraz czym się zajmują na co dzień. Chętnie porozmawiają także o nurtujących uczestników sprawach.

Liczy się w jaki sposób dostaniecie się na miejsce zlotu

Dodatkowo ogłaszamy konkurs na najlepszą wędrówkę. Nie liczy się liczba przemierzonych kilometrów, ale to, w jaki sposób dostaniecie się na miejsce zlotu, co zobaczycie po drodze i wasze samopoczucie po wędrówce. Zwycięzców wybierze komenda zlotu na podstawie wcześniej wysłanych opisów tras oraz odczuć z trasy przedstawionych podczas ogniska. Warto też robić zdjęcia i nagrywać filmy w czasie marszu. Nagrodą jest przechodnia statuetka, która będzie przekazywana podczas kolejnych edycji zlotu. Przewidziana jest również nagroda rzeczowa.

W bazie w Szklanej Hucie będą czekać różnorodne warsztaty m.in. zajęcia alpinistyczne w blokach trwających po 60 min. Każdy będzie mógł wziąć udział w dwóch wybranych przez siebie zajęciach. W przerwach między nimi będzie możliwość skorzystania z atrakcji dodatkowych. Wśród nich jest kawiarenka, w której będzie można napić się ciepłej herbaty, pograć w planszówki i porozmawiać. Oprócz tego do dyspozycji uczestników będzie sztuczna ścianka wspinaczkowa oraz zajęcia ze strzelectwa, ale więcej nie możemy zdradzić. Tradycyjnie na zakończenie dnia odbędzie się wspólne ognisko.

Przed zlotem pragniemy przybliżyć ideę zero waste

W niedzielę wraz ze wschodem słońca powitamy wspólnie kolejny dzień i naładujemy baterie na cały miesiąc. Jeszcze przed zlotem pragniemy przybliżyć ideę zero waste, w której chodzi o generowanie jak najmniejszej ilości odpadów. Można ją zacząć wcielać w życie na przykład poprzez korzystanie z materiałowych toreb oraz butelek wielokrotnego użycia. Zachęcamy do podjęcia takich działań już podczas wędrówki. Jeżeli nie jesteście pewni jak to zrobić, odwiedźcie naszą stronę na Facebooku. Będą pojawiać się na niej wskazówki przygotowane przez kadrę zlotu.

Pytania?

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, gdzie znajdziecie wiele przydatnych informacji, m.in. dane kontaktowe do członków komendy zlotu – z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania!

Oferujemy możliwość przejazdu w niedzielę z miejsca zlotu do Wejherowa autokarem, a koszt przejazdu to dodatkowe 5 zł.

JOTT to niesamowita przygoda i wspomnienia na długie lata! Wszystkie informacje o zlocie można znaleźć na stronie internetowej.

Żaneta Rutkowska - HO, przyboczna w 99 GDW "Leniwce". Działa w 91 GGZ "Smerfna Kraina", GHKA "Flavio Note", Harcerskiej Grupie Ratowniczej "Alfa" oraz w Drużynie Reprezentacyjnej Chorągwi Gdańskiej. Prywatnie ukończyła studia licencjackie na kierunku Finanse i Rachunkowość, obecnie studentka II stopnia Pedagogiki. Uwielbia taniec, podróże i krawiectwo.