Intercamp. Ostatnie chwile na zgłoszenie

Jestem w Związku / Julia Wolska / 10.01.2023

Tylko do 15 stycznia możesz zgłosić się na tegoroczny zlot Intercamp. To jedna z najłatwiejszych i najtańszych dróg do przeżycia skautowej przygody. Sam zdecyduj i pojedź z nami jako kadra zlotu bądź patrolowy. 

Intercamp to międzynarodowy zlot, w którym biorą udział skauci ze wszystkich organizacji uznawanych przez WOSM lub WAGGS z 10 krajów. I choć zlot kierowany jest do harcerek i harcerzy w wieku 11-17 lat, nie odbędzie się bez pomocy pełnoletnich wędrowników i instruktorów. Zaangażować można się na dwa sposoby: jednym z nich jest służba w ramach IST (International Service Team), drugim jest zabranie na zlot swojego patrolu.

Jeśli zdecydujesz się na dołączenie do IST, będziesz mieć możliwość pracy w jednym z trzech obszarów: program, support i subcamp. Zadaniem IST w obszarze programu jest prowadzenie zajęć – głównie krótkich aktywności na terenie zlotu bądź w okolicy. Support wspiera organizatorów zlotu w zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na terenie zlotu, pełni też służbę informacyjną. Obszar subcamp to przede wszystkim opieka nad podobozem i usprawnianie komunikacji pomiędzy organizatorami zlotu a patrolowymi. W szeregi IST może dołączyć każdy pełnoletni członek ZHP (nie musisz być instruktorem).  

Wystarczy, że zbierzesz patrol liczący od 5 do 15 osób lub zgłosisz się do IST

Czy może być coś lepszego niż pojechanie na zlot? Owszem! Możesz wziąć w nim udział nie sam, ale z całym zastępem, drużyną, nawet szczepem! Wystarczy, że zbierzesz patrol liczący od 5 do 15 osób i zrealizujesz zadanie przedzlotowe. W tym roku jest ono zogniskowane wokół tematyki pokoju na świecie. Wykonanie zadania, które będzie dobre jakościowo i pozostawi trwały ślad w twojej społeczności lokalnej, zwiększy szanse twojego patrolu na udział w imprezie. Pozwól sobie na kreatywność i zadbaj o to, by zaangażować wszystkich członków patrolu.  

Peace – just a few steps away to przesłanie aktualne dziś bardziej niż kiedykolwiek. Zachęcamy do pracy na rzecz pokoju już dziś i niezależnie od tego, czy planujecie udział w zlocie, czy nie. Patrole wykonują zadanie przedzlotowe w tej tematyce, aby zapewnić sobie miejsce na zlocie. IST zachęcamy do tego, aby hasło to było inspiracją do pełnienia codziennej służby, realizowania wędrowniczych tropów i wyzwań oraz impulsem do przemyśleń na ten temat.  

Intercamp jest doskonałą okazją do rozpoczęcia działań w ramach współpracy zagranicznej. Podczas zlotu poznacie wiele skautów i skautek, z którymi kontakt nie musi kończyć się w dniu wyjazdu! To również okazja do poszerzenia horyzontów, otwarcia na różnorodność, poznania zwyczajów kulturowych i zobaczenia na własne oczy podobieństw i różnic między skautingiem i harcerstwem.  

Intercamp odbędzie się w Niemczech i potrwa od 26 do 29 maja

W tym roku Intercamp odbędzie się w Vogelsang w Parku Narodowym Eifel w Nadrenii Północnej-Westfalii, w Niemczech i potrwa od 26 do 29 maja. Udział w zlocie kosztuje 25 euro i 50 złotych. Jeśli chcesz być na bieżąco z terminami i wszelkimi informacjami na temat Intercampu, znajdziesz je na fanpage’u reprezentacji ZHP, fanpage’u zlotu oraz stronie internetowej Intercampu.

Wszystkie szczegóły na temat trwającej rekrutacji, czyli m.in. wymagania formalne, etapy rekrutacji patroli oraz członków IST znajdziecie na eZHP 

 

Przeczytaj też:

Julia Wolska - przewodniczka, członkini komendy reprezentacji ZHP na Intercamp.