Kącik czytelniczy. Harcerski Szlak #3

Na Tropie Kultury / Maria Korcz / 19.05.2021

Od kiedy pochwaliliśmy się, że dołączyliśmy do projektu ZHP360 Harcerski Szlak, minęły już prawie trzy miesiące. Oznacza to, że za nami premiera trzeciego odcinka programu.

Ostatnie tygodnie obfitowały w naszej organizacji w ważne wydarzenia. Najważniejszym z nich jest niewątpliwie zmiana na funkcji naczelnika ZHP. O całym procesie, który do tego doprowadził, pisaliśmy zresztą w Na Tropie na bieżąco. Zanim jednak rozpocznie się nowy etap, dobrze jest zamknąć wcześniejszy. W pewien sposób na łamach miesięcznika Czuwaj zrobiła to hm. Anna Nowosad z zespołem, który wchodził w skład prowadzonej przez nią Głównej Kwatery. Po szczegóły zapraszamy do odcinka.

Ale nie samym harcerstwem żyje człowiek. W Na Tropie przeczytać mogliście edukujący, ale przy tym bardzo interesujący tekst Ani Mroczek Rywalizacja w umyśle. Możecie dowiedzieć się z niego, jak funkcjonuje umysł osoby, która zna więcej niż jeden język, a szacuje się, że współcześnie do tej grupy należy większość z nas.

I na koniec wisienka na torcie, czyli książkowe polecenie naszej zaprzyjaźnionej redaktor naczelnej kwartalnika Z perspektywy, phm. Marty Jeżak. Ale co by to była za zabawa, gdybym od razu zdradziła wam wszystko. Zapraszam do obejrzenia odcinka, zwłaszcza te osoby, które lubią czytać noblistów.

Maria Korcz - komendantka jednego z poznańskich szczepów, studentka ekonomii, w Na Tropie szefowa działu Na Tropie Kultury.