Na Tropie 2/2019

Archiwum / 08.03.2019

W lutym dużo się działo w Na Tropie. Mieliśmy spotkanie redakcji, pisaliśmy o Zlocie Chorągwi Wielkopolskiej czy też pojawił się artykuł o zmianach w instrumentach metodycznych. Od kilku lat w Dzień Myśli Braterskiej publikujemy tekst dotyczący 22 lutego – w tym roku też go znajdziecie.

Każdy gra trochę inaczej

(Na Tropie Środowisk/Maria Korcz)

Po raz kolejny zadaliśmy kilka pytań akademikom, tym razem należącym do Wrocławskiego Kręgu Akademickiego Polifonia. Opowiedzieli nam m.in. o organizowaniu tras na ogólnopolskich imprezach – w tym od jakiegoś czasu są specjalistami.

(czytaj więcej)

Po co to wszystko?

(Felietony/Andrzej Walusiak)

Moja historia w wędrownictwie obejmowała trzy etapy. Z jakiegoś powodu zdarzyło się tak, że moja wędrownicza przygoda zawsze dosyć mocno kręciła się wokół Watry.

(czytaj więcej)

Przyjaciele stawiają na służbę

(Na Tropie Środowisk/Radosław Rosiejka)

336 KDW Bastion jest grupą przyjaciół, która lubi ze sobą spędzać czas na zbiórkach, wspólnych akcja czy wyjazdach. W tym roku drużyna stawia na służbę, a pomagają w tym znaki służb i Jubileuszowa Odznaka Wędrownictwa.

(czytaj więcej)

W przyszłość krokiem wolności

(Na Tropie Środowisk/Radosław Rosiejka)

Od lat mówi się, że Wielkopolska to gospodarny i innowacyjny region. Mija 100 lat i mam wrażenie, że mamy jakoś, a nie jakość. Chcemy, żeby harcerze zwracali uwagę na jakość i więcej chcieli i umieli – mówi komendant Zlotu Chorągwi Wielkopolskiej hm. Janusz Błaszczyk.

(czytaj więcej)

Zlot Chorągwi Wielkopolskiej RELACJA

(Na Tropie Środowisk/Wiktoria Duda)

Działanie i służba. Integracja i patriotyzm. Rozwój osobisty i rozwój organizacji. W Poznaniu młodzi ludzie spotkali się, aby wspomnieć przeszłość, wykorzystać teraźniejszość i zaplanować przyszłość.

(czytaj więcej)

Pierwsza Skautka Rzeczypospolitej

(Ważny Trop/Edyta Głowacka-Sobiech)

Udział dziewcząt w harcerstwie od samych jego początków jest czymś wyjątkowym. Nowy ruch stał się miejscem przełamywania płciowych stereotypów. Aby to zrozumieć, trzeba najpierw poznać historię tej, dzięki której dziewczęta otrzymały w harcerstwie swoje miejsce.

(czytaj więcej)

Rzeczy, których nie zapisaliśmy

(Felietony/Marcin Bednarski)

Na zakończenie moich pozlotowych refleksji trochę wspomnień z mojej wędrowniczej przygody i zaproszenie na najlepszą imprezę zbliżającego się lata. Polecam przeczytać do końca.

(czytaj więcej)

Quo Vadis reformo SIM?

(Instruktorski Trop/Lucyna Czechowska)

Jesteśmy po legendarnym spotkaniu ZIM. Legendarnym, bo zespół merytorycznie przygotowywał się do niego od prawie roku. Celem spotkania było stworzenie pierwszego, roboczego zarysu nowej wizji Systemu Instrumentów Metodycznych.

(czytaj więcej)