Na Tropie 6/2019

Archiwum / 07.07.2019

W czerwcu zajęliśmy się szeroko pojętymi zmianami. Pisaliśmy o zmianach w instrumentach metodycznych oraz rozmawialiśmy o edukacji. Opublikowaliśmy wywiad o tym, co jeść na wędrówce oraz pisaliśmy jak zmienić nastawienie do autostopu. To tylko niektóre z tekstów, które ukazały się w Na Tropie w poprzednim miesiącu.

Koniec komunizmu?

(Ważny Trop/Tomasz Detlaf)

Wybory z 4 czerwca 1989 roku często są uznawane za symbol triumfu demokracji i końca komunizmu w Polsce. Czy naprawdę zasługują one na taką ocenę?

(czytaj więcej)

Zmiany w instrumentach metodycznych

(Instruktorski Trop/Radosław Rosiejka)

Przechodzimy do następnego etapu prac nad systemem instrumentów metodycznych. W wakacje Zespół Projektowy ds. reformy instrumentów metodycznych (ZIM) rozpoczyna szerokie konsultacje wypracowanych propozycji. Co zobaczą instruktorzy ZHP?

(czytaj więcej)

Autostop: wystarczy chcieć

(Wyjdź w Świat/Szymon Paśnicki)

Nasze marzenia dosyć często wydają się zupełnie nieuchwytne. Konsekwentnie tłumiłem wszelkie marzenia o podróżowaniu i muszę przyznać, że wychodziło mi to naprawdę dobrze. Do czasu, gdy pojawiła się myśl o autostopie. Dlaczego by tego nie spróbować?

(czytaj więcej)

Rozmawiamy o edukacji

(Na Tropie Środowisk/Maria Korcz)

Parę tygodni temu w Polsce zrobiło się głośno o edukacji. Był to dobry moment, by poważnie o niej porozmawiać. Podjęli się tego wędrownicy z 2 Puszczykowskiej Drużyny Wędrowniczej Harmider.

(czytaj więcej)

Harc-youtuber: Druh Cebulek

(Na Tropie Środowisk/Radosław Rosiejka)

Jeden z jego filmów miał 23 tysiące wyświetleń. To tak, jakby obejrzała go prawie co czwarta osoba w ZHP. Wszystko zaczęło się od stwierdzenia, że jest nisza w internecie, którą warto wypełnić.

(czytaj więcej)

Nie trzeba zalewać wrzątkiem

(Na Tropie Środowisk/Radosław Rosiejka)

Jeśli wcześniej nie pomyślimy o jedzeniu na wędrówkach, to zupka chińska okaże się najszybszą opcją. Jednak można jeść zdrowo i smacznie, a hm. Monika Michna podzieliła się z nami kilkoma trikami na takie posiłki w czasie wędrówki.

(czytaj więcej)

Filmy o drodze

(Na Tropie Klutury/Agnieszka Pawlik)

Wakacje już się rozpoczęły,  a wraz z nimi letnie wyjazdy. Jeśli wciąż szukacie inspiracji może znajdziecie je w filmach, które łączy wspólny mianownik: droga. Alaska, Japonia czy Mordor – wybór należy do was.

(czytaj więcej)